Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Sēlijas salas piedalīsies pasaules juristu forumā Briselē

No 16. līdz 18. oktobrim Briselē tiksies Eiropas minoritāšu pārstāvniecības projektu īstenotāji, kuru vidū Sēlijas pierobežas un nepilsoņu iedzīvotāju intereses pārstāvēs “Sēlijas salas”. Šo dienu laikā notiks arī “PILnet” pasaules juristu un advokātu forums, kurā varēs saņemt konsultācijas tiesību jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” turpina darbu Eiropas līmeņa projektā “Mūsu balsis” (“Voices for Votes”), kas atbalstīts Eiropas Savienības minoritāšu pārstāvniecības grantu programmā. Šajā nedēļā notiek pieredzes apmaiņa pie projekta partneriem Horvātijā, bet no 16. oktobra projektu īstenotāji no visas Eiropas tiksies Beļģijas galvaspilsētā Briselē.

Triju dienu laikā Sēlijas pierobežas iedzīvotāju un nepilsoņu interešu aizstāvībai būs iespēja tikties ar Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem, apmeklēt Eiropas parlamentu un iegūt pieredzi no starptautiska līmeņa nevalstiskajām organizācijām. Bet 18. oktobrī Briselē norisināsies “PILnet” pasaules forums, kurā pievienosies vizītes dalībnieki.

“PILnet” pasaules forumā ik gadu pulcējas 400 juristu un advokātu no visas pasaules, lai izstrādātu kopīgas stratēģijas un veidotu starptautiskus nolīgumus pilsoniskās sabiedrības un kopienu aizstāvībai. Ik gadu forums norisinās citā pasaules pilsētā un tā dalībnieki sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas tiesību jomā, ko noteikti izmantos arī “Sēlijas salas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sēliju Briselē pārstāvēs kopienu sadarbības tīkla sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Dzimtais, kura galvenais darba vaicājums būs par iedzīvotāju padomēm. “Lai arī Pašvaldību likums, kas stājies spēkā 2023. gada 1. janvārī, paredz konsultatīvās iedzīvotāju padomes, nevienā no Sēlijas pašvaldībām tādas vēl nav izveidotas. Turklāt vienā no pašvaldībām ir pat klaji negatīva nostāja,” teic Jānis Dzimtais.

“Nepilsoņiem, kuriem nav tiesību piedalīties vēlēšanās, šādas padomes būtu vienīgā iespēja ietekmēt lēmumu pieņemšanu savā dzīvesvietā. Tāpēc Briselē centīšos noskaidrot, vai pašvaldības drīkst ignorēt likumu, ja tam ir tikai rekomendējošs raksturs, bet iedzīvotāju vairākums to pieprasa,” informē Dzimtais.

Projekta noslēgumā tiks publicēts rekomendējošs dokuments, kurā valsts un pašvaldības pārvaldes institūcijām būs apkopotas metodes darbam ar vietējām kopienām. Rezolūcijā tiks ietverta iedzīvotāju padomju veidošana un visu grupu interešu pārstāvība. Savukārt kopienas saņems ieteikumus saliedētībai, savas identitātes veidošanai un izvērtētu risku analīzi.

Informācija sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par informācijas saturu atbild biedrība “Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas””. Informācija nepauž Eiropas Savienības oficiālo viedokli. Minority Rights Group Europe (MRGE) grant “Minorities, Accontability,

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.