Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tagad bioloģisko biškopībo var apgūt arī tālmācībā

MI ilustrācija

Kā esošie bitenieki, tā tie, kuri vēlas sākt nodarboties tieši ar bioloģisko biškopību, turpmāk arī attālināti varēs iegūt nepieciešamās zināšanas mācību programmā “Biškopība bioloģiskajā lauksaimniecībā”, ko izveidojis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību programmā apgūstamās 40 kvalifikācijas stundas no 7. maija būs pieejamas LLKC Tālmācības platformā www.talmaciba.llkc.lv.

Ivars Geiba, LLKC Krāslavas biroja vadītājs, biškopis, lektors mācībās: “Esam saņēmuši daudzu klientu jautājumu, vai un kad būs pieejamas mācības tieši bioloģiski saimniekot gribošajiem biteniekiem. Tādēļ arī izstrādājām šo programmu, kas ikvienam interesentam saprotamā veidā palīdzēs uzzināt, kas tieši jādara, lai kļūtu par bioloģiski saimniekojošu biškopi.”

Programmas ietvaros varēs iegūt zināšanas par sertifikācijas kārtību, normatīvajiem aktiem un reglamentējošo likumdošanu, dravošanas praktiskajiem paņēmieniem, nektāraugu audzēšanu un citām saistītajām tēmas, kuras ir svarīgas, uzsākot bioloģiski saimniekot biškopībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kursa sagatavošanā piedalījušies profesionāli nozaru speciālisti ar daudzu gadu praktisko pieredzi biškopībā – Latvijas Biškopības biedrība, sertifikācijas institūcija “Vides kvalitāte”, LLKC speciālisti.

Pabeidzot mācību kursu, izsniedz elektronisku apliecinājumu par mācību programmas apguvi, kas atbilst Agrovides pasākumu kvalifikācijas stundām: LA10.4. “Biškopības vienību apsaimniekošana apputeksnēšanas vajadzībām” un LA11. “Bioloģiskā lauksaimniecība (40 h lietpratējiem)”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.