Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Rietumu banka” piešķir miljonu eiro saules elektrostacijai Aiviekstes pagastā

Spridzēnu HES apkārtne un Aiviekste. Publicitātes foto

“Rietumu banka” ir piešķīrusi viena miljona eiro finansējumu SIA “Spridzēnu HES” saules enerģijas parka un hidroelektrostacijas darbības attīstībai Aiviekstes pagastā, Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunās elektrostacijas saules paneļi ar kopējo jaudu 1,5 megavati (MW) un ražošanas jaudu 1,2 MW ir izvietoti līdzās vienai no Latvijas hidroelektrostacijām, kas atrodas uz Aiviekstes upes. Līdz ar to enerģijas iegūšanas veidi šajā vietā tiks dažādoti un tās ieguve būtiski palielināta.

“Rietumu banka” ir nodrošinājusi nepieciešamo refinansējumu šī saules enerģijas un HES projekta turpmākai darbībai.

Izvēloties jauna saules parka atrašanās vietu, ņemta vērā sezonalitāte, kas ir būtisks aspekts atjaunīgās enerģijas ražošanai, proti, saules gaisma tāpat kā ūdens līmenis upēs Latvijā dažādos gadalaikos ir krasi atšķirīgi, līdz ar to saules parks organiski papildinās esošās upes HES potenciālu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Hidroelektrostacijas, kurai ir izbūvēts arī savs zivju ceļš, vidējā izstrāde pārsniedz 5000 megavatstundas (MWh) gadā. Savukārt plānotā saules elektroenerģijas izstrāde ir 1000-1500 MWh gadā.

“Spridzēnu HES” savu darbību sāka 2002. gadā un 20 gadus vēlāk, 2022. gadā, pieņemts lēmums veicināt zaļās enerģijas attīstību un paplašināt uzņēmuma darbību, izbūvējot saules enerģijas parku. Projekta īstenošanas būvdarbi pabeigti 2023.gadā.

“Spridzēnu HES” 2022.gadā strādāja ar 660 984 eiro apgrozījumu un cieta 384 780 eiro zaudējumus, liecina “Firmas.lv” informācija. 2023.gada finanšu rezultāti patlaban vēl nav publicēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Spridzēnu HES” pamatkapitāls ir 200 000 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir SIA “Satvari” (79,89%), kuras lielākais īpašnieks pastarpināti ir Māris Štrombergs, un Sandra Ankrava (20,11%).

“Rietumu bankas” auditētā peļņa pagājušajā gadā bija 12,534 miljoni eiro, kas ir par 34,4% mazāk nekā 2022.gadā, vienlaikus “Rietumu bankas” koncerna peļņa pērn samazinājās par 2,5% un bija 17,013 miljoni eiro.

Pēc aktīvu apmēra “Rietumu banka” ir piektā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākie akciju īpašnieki ir SIA “Esterkin Family Investments” (33,12%), Maltas kompānija “Boswell (International) Consulting Limited” (33,11%), kā arī SIA “Suharenko Family Investments” (17,34%). “Esterkin Family Investments” vienīgais īpašnieks ir Leonids Esterkins, bet “Suharenko Family Investments” vienīgais īpašnieks ir Arkādijs Suharenko.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.