Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Noskriets jubilejas pusmaratons. Aizkraukles sacensības pulcē pusotru simtu skrējēju

Gintas Grincēvičas foto

Aizkraukles pilsētas ielās aizvadīts desmitais — jubilejas Aizkraukles novada pusmaratons. Dažādās bērnu distancēs, tautas skrējienā un pusmaratona distancē kopā devās 164 skrējēji. Tas ir ievērojams skaits dalībnieku, jo 4. maijā vilināja arī citas Latvijā iecienītas skriešanas sacensības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašmāju skrējējiem konkurenci sagādāja dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām — Rīgas, Talsiem, Jēkabpils, Daugavpils, Jelgavas, Ventspils, kā arī pārstāvis no Lietuvas.

Kā ierasts, skriešanas svētki sākās ar bērnu distancēm. Paši mazākie veica 300 metru skrējienu, sākumskolēni — 500 metru un viena kilometra distanci. Lai gan gadījās pa kādai ķibelei, kritienam un citai neveiksmei, kopumā vērojams, ka bērni kļuvuši ambiciozāki un profesionālāki. Pilnveidojusies skriešanas un elpošanas tehnika, kā rezultātā tiek uzrādīti labāki rezultāti. Pulksten 12 uz starta līnijas stājās 5,3 kilometru tautas skrējiena dalībnieki un izturīgākie pusmaratona (21,097 km) skrējēji. Šeit jāizceļ pašmāju garo distanču skrējēja Dzintra Skārda (Aizkraukle/VSK Noskrien). Viņai šis bija 75. pusmaratons un desmitais Aizkraukles novada skrējiens. Dzintra izcīnīja 3. vietu savā grupā, kas bija arī trešais labākais rezultāts sieviešu kopvērtējumā.

Visos desmit Aizkraukles novada pusmaratonos klāt ir bijis viens no tā dibinātājiem — Aigars Rublis. Lielākoties viņš tajos arī piedalījies, izcīnot vietu uz goda pjedestāla, dažus gadus tikai kā organizators, jo traumu dēļ nācies iepauzēt. Šogad Aigars skrēja un savā vecuma grupā izcīnīja bronzu, skrējiens bija atgriešanās pēc traumas, lai gan sniegums viņu pašu ne īpaši iepriecināja, prieku viņam sagādāja daudzie audzēkņi, kas izcīnīja godalgotas vietas. Tāpat uz augstākā pakāpiena kāpa viņa meita Liene, kas bija ātrākā kilometra skrējienā.

Laikraksts “Staburags” ir pusmaratona informatīvais atbalstītājs. Tāpat kā citus gadus, dāvinājām pieciem pašmāju skrējējiem laikraksta abonementu. Šogad to saņēma Aigars Rublis, Dzintra Skārda, Artūrs Elītis, Toms Gaigalnieks un Ģirts Dundurs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.