Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Velobrauciens Pļaviņās atkal rullē!

Sandras Pumpures foto

Jau 13. reizi Pļaviņās aizvadīts Neatkarības dienas velobrauciens. Kā tradīcija tas ierasti notika 4. maijā, bet šoreiz dienu vēlāk, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmaiņas šoreiz bija arī pasākuma starta un finiša vietā. Saistībā ar Daugavas ielas posma remontu, tā bija pie Pļaviņu vidusskolas, bet parādes brauciens kā ierasts veda līdz Gostiņiem un atpakaļ, kas kopumā bija pieci kilometri.

Bērnu braucieniem bija īsākas distances, bet azarts, ar kādu tajās devās lieli un mazi dalībnieki, gan — ar pilnu jaudu! Paši mazākie dalībnieki varēja braukt paši, ko daudzi arī darīja, vai arī ar vecāku palīdzību un uzmundrinājumu, kam pievienojās arī līdzjutēji. Turklāt jaunāko dalībnieku grupa, šķiet, bija viskuplākā, un mazākie velobraucēji bija ap divu gadu vecumā. Sportiskais azarts valdīja arī pārējās bērnu un jauniešu grupās līdz 15 gadu vecumam, par ko katram medaļa un apsveikums.

Daļu jauno dalībnieku veloprieks tik ļoti aizrāva, ka viņi vēlāk devās līdzi arī vecākiem parādes braucienā. Tajā tradicionāli apvienojas ģimenes, darba kolektīvi vai vienkārši domubiedri, padomājot gan par tērpiem, gan velosipēdiem. Temperamentīgu pārsteigumu visiem radīja jauniešu deju kolektīva “Daugaviņa” dalībnieki, kuri dejas solī gan sāka, gan noslēdza braucienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par vizuālo tēlu un noskaņojumu kolektīvs saņēma atraktīvākā kolektīva diplomu, bet atraktīvākā braucēja tituls un balva par velosipēda noformējumu dejotāju dalībniekam Raineram Milsonam. Savukārt atraktīvākās ģimenes godā lielie un mazie Ernu saimes pārstāvji.

Par daudzskaitlīgāko kolektīvu otro gadu kļuva pirmsskolas izglītības iestāde “Jumītis” ar filiāli “Zīļuks” — distancē devās 46 dalībnieki. Lielā skaitā bija apvienojusies arī “North Build” komanda. Pieredzes bagātākie velobraucēji dāmām un kungiem — Herta Vaivode un Ivars Piljanovskis.

Kā allaž, visi dalībnieki varēja piedalīties balvu izlozē, ko bija sagādājuši atbalstītāji. Galvenā balva — velosipēds, un pie tā tika pļaviņietis Maksims Ļetopinskis. Viņš šajā braucienā kopā ar ģimeni piedalās jau vismaz trešo gadu.

Šo sportisko tradīciju Pļaviņās savulaik aizsāka sporta klubs “Skanste”, un tagad turpina Aizkraukles novada pašvaldība. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.