Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā top nākamās paaudzes “Bite” 5G tīkls?

Jau šobrīd “Bite” nākamās paaudzes mobilo sakaru tīkls ir pieejams vairāk kā 50% Latvijas iedzīvotāju, nodrošinot zibenīgu interneta savienojumu un stabilu pieslēgumu gan ikdienas, gan biznesa vajadzībām. “Bite”. tīkla kapacitātes un pārklājuma stiprināšanai, pilnveido esošās bāzes stacijas, aprīkojot tās ar modernākajām Zviedrijas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja “Ericsson” tehnoloģijām, kā arī būvē jaunas bāzes stacijas. Kā top nākamās paaudzes “Bite” 5G tīkls?

Bite” tīkla attīstības pamatā – rūpīga plānošana un datu analīze

Lai nodrošinātu klientiem vislabākos mobilo sakaru pakalpojumus, “Bite” komanda veic padziļinātu datu analīzi, un tajās vietās Latvijā, kur nepieciešama tīkla stiprināšana, esošas bāzes stacijas tiek modernizētas, aprīkojot tās ar jaunām tehnoloģijām, vai tiek uzstādītas jaunas 5G bāzes stacijas.

Esošo bāzes stacijas modernizēšana, piemēram, uzstādot tām spēcīgākus signāla raidītājus, visbiežāk tiek veikta blīvi apdzīvotās vietās, tā palielinot ne vien tīkla pārklājumu, bet arī nodrošinot interneta ātruma pieaugumu par 30%. Savukārt jaunu 5G bāzes staciju izbūve notiek blīvi apdzīvotās teritorijās, kur ir liels patērēto datu apjoms un tīklā pieslēgto ierīču skaits.

Izvērtējot katras teritorijas specifiku, tiek izvēlēta konkrēta tīkla frekvence, kā arī atbilstošs tehniskais risinājums, kam seko nepieciešamo tehnoloģiju un iekārtu nodrošināšanas process. Paralēli norisinās plānoto bāzes staciju projektēšana atbilstoši visu normatīvu un saistošo noteikumu prasībām.

“Pāreja uz 5G un augstākas kvalitātes pakalpojumu nodrošināšana prasa lielu tehnisko darbu, jo katrai teritorijai, kur pilnveidojam esošās vai uzstādām jaunas bāzes stacijas, ir savas īpatnības. Piemēram, ēkām var būt biezas sienas, tā dēvētie “bruņotie” logi, kas apgrūtina signāla caurlaidību; apkārtnē var būt izteiktāks reljefs, kas jāņem vērā, lemjot par bāzes stacijas atrašanās vietu, vai mežs u.tml. Ir arī gadījumi, kad bāzes stacijas izbūvējam ne vien ārpusē, kur tās izvietotas uz zemes vai ēku jumtiem, bet arī iekštelpās, tā uzlabojot tīkla pārklājumu,” skaidro Aleksandrs Beļajevs, Bites Tīkla departamenta vadītājs.

Solis līdz bāzes stacijas aktivizēšanai un zibenīgam interneta savienojumam

Pēc visu nepieciešamo priekšdarbu veikšanas, projektu saskaņošanas un nepieciešamā aprīkojuma sagādes, sākas darbs pie iekārtu uzstādīšanas. Taču pēc konstrukciju un bāzes stacijas uzstādīšanas līdz 5G tīkla aktivizēšanai “Bite” tehniskajai komandai jāveic vēl virkne konfigurēšanas darbu, kas noslēdzas ar bāzes stacijas testēšanu, pārbaudot interneta ātrumu un stabilitāti. Testēšana tiek veikta gan pārbaudot savienojuma kvalitāti un interneta ātrumu pie bāzes stacijas, bet arī visā teritorijā, kur konkrētā bāzes stacija nodrošina pārklājumu. Tikai tad bāzes stacija var tikt aktivizēta. 

“Līdztekus tam, ka “Bite” tīkls nemitīgi attīstītās, kvalitatīvu interneta pakalpojumu saņemšanai būtiski, ka arī iedzīvotāji seko līdzi savu ierīču stāvoklim. Evolucionējot tehnoloģijām, pēdējos gados rūteri ir piedzīvojuši daudz jauninājumu, kas palīdz nodrošināt ātrāku un stabilāku interneta savienojumu, turklāt tajos ir iestatīti jaunāki drošības standarti, tādēļ ir vērts pārbaudīt, vai esošais rūteris nav morāli un tehniski novecojis. Ja jūsu mājsaimniecībā rūteris ir salīdzinoši vecs, tas ir labs iemesls to nomainīt, jo tas nekavējoties palielinās interneta ātrumu,” piebilst Beļajevs.

Šogad “Bite” 5G tīkla attīstība norit jaudīgi visā Latvijā

“Bite” tīkla infrastruktūra tiek attīstīta kā Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās, tā arī reģionos, īpašu uzmanību pievēršot valsts nozīmes autoceļiem. Pateicoties 5G tehnoloģijai, interneta savienojamu šobrīd ir iespējams nodrošināt visiem un visur, pat vietās, kur nav optiskā pieslēguma. Tas nozīmē, ka “Bite” 5G spēj nodrošināt optiskajam internetam līdzvērtīgi augstu pakalpojuma kvalitāti.

“Jau šobrīd “Bite” piedāvā privātpersonu klientiem kvalitatīvus balss pakalpojumus, mobilo internetu, TV un video satura straumēšanu nākotnes televīzijā “Go3” u.c. pakalpojumus. Papildus tam, biznesa klientu vidū arvien lielāku popularitāti iemanto integrētās komunikācijas tehnoloģiju jeb IKT pakalpojumi, piemēram, mākoņpakalpojumi, zvanu administrēšanas rīks “Viedais zvanu pārvaldnieks”, datu centra pakalpojumi, u.c., kurus izmanto gan mazie un vidējie, gan lielie uzņēmumi un valsts sektors,” skaidro Aleksandrs Beļajevs.

Kopumā šobrīd “Bite” tīklā darbojas pavisam 1009 bāzes stacijas, taču līdz gada beigām paredzēts izbūvēt vēl 20 bāzes stacijas, tā turpinot kāpināt tīkla kapacitāti. Līdz šī gada beigām ar 5G tehnoloģiju būs aprīkotas 340 “Bite” bāzes stacijas, uzņēmuma 5G tīklam aptverot teju 30% Latvijas teritorijas un nodrošinot 5G pieejamību katram otrajam Latvijas iedzīvotājam. Savukārt līdz 2025. gada izskaņai jaudīgais “Bite” 5G būs pieejams teju visiem valsts iedzīvotājiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.