Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kā izvēlēties savu pirmo automašīnu?

Pirmā auto iegāde ir aizraujošs dzīves notikums. Tomēr plašās izvēles iespējas var to padarīt par grūtu un nomācošu procesu. Lai atvieglotu pirmā auto izvēli, šajā rakstā apkopoti daži padomi, kas varētu palīdzēt.

Pārzini savu budžetu

Vispirms ir svarīgi noteikt, cik reāli vari atļauties tērēt auto iegādei. Svarīgi ņemt vērā ne tikai auto iegādes vērtību, bet arī turpmākās izmaksas, piemēram, apdrošināšanu, degvielu un apkopi. Ja iegādāsies auto ar lielu degvielas patēriņu vai dārgām rezerves daļām, nākotnē tas radīs finansiālas grūtības.

Lietots auto ir ideāla pirmā automašīna

Daudzi savu pirmo automašīnu iegādājas lietotu. Mūsdienās auto tirgū ir daudz pārbaudītu, uzticamu, iecienītu un salīdzinoši mūsdienīgu auto, kas iemantojuši tautas atzinību. Protams, ja maciņa biezums atļauj, vienmēr vari apsvērt iespēju iegādāties arī jaunu vai mazlietotu auto.

Izvērtē uzticamību

Kā pirmo auto ieteicams izvēlēties automašīnu, kas sevi pierādījusi ar uzticamību un ilgmūžību. Lielisks piemērs tādam auto ir Volkswagen Golf, Audi A4 un pasaulē pārdotākais auto modelis Toyota Corolla. Lai atrastu sev piemērotāko variantu ir svarīgi izbraukt ar vairākiem auto modeļiem un, protams, iepazīties ar pieejamo informāciju par izplatītākajām konkrētā modeļa “auto slimībām” jeb problēmām. Tas palīdzēs izvairīties no augstām apkopes un remonta izmaksām nākotnē.

Domā praktiski

Praktiskā latvieša gars gēnos, būs Tavs labākais draugs pie pirmās auto izvēles. Meklējot savu pirmo auto ir svarīgi koncentrēties uz vērtību, drošības reitingu un piemērotību Tavam dzīvesveidam. Sākumā labāk meklēt auto, ar labu degvielas patēriņu, viegla vadāmību un funkcionālu bagāžas nodalījumu. Atceries, košāku un ekstravagantāku auto varēsi iegādāties arī vēlāk!

Apsver finansējuma iespējas

Ja esi noskatījis lielisku auto, kas atbilst Tavām vajadzībām, bet saproti, ka ar atvēlētajiem naudas līdzekļiem, tā iegādei nepietiks, apsver iespēju iegādāties auto līzingā. Daudzi auto dīleri piedāvā dažādas auto finansēšanas iespējas uz vietas. Bet pirms piekrist tam, ieteicams apsvērt arī citas iespējas, kā aizdevumu iespējas bankās, kredītsabiedrībās un citās finanšu iestādēs, kas specializējas auto finansēšanā. Bieži vien šīs finanšu iestādes var piedāvāt izdevīgākus risinājumus ar zemākām procentu likmēm auto iegādei.

Viens no šādiem finansēšanas risinājumiem ir auto līzings. Auto līzinga priekšrocības ietver zemākas sākotnējās izmaksas un elastīgus maksājumu plānus, nodrošinot piekļuvi jaunām automašīnām bez lieliem sākotnējiem ieguldījumiem.

Ar pareizu izpēti un reālistiskiem priekštatiem ideālā pirmā auto atrašana ir iespējama! Esi pacietīgs, iegūsti informāciju, sastādi budžetu un pavisam drīz jau varēsi sēsties pie sava jaunā auto stūres.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.