Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Zobu protēzes dzīves kvalitātes uzlabošanai

Zobu protezēšana ir medicīniskā procedūra, kas ietver viena vai vairāku dabisko zobu aizstāšanu ar mākslīgiem zobiem vai zobu grupām, lai atjaunotu zobu funkciju, estētiku un pacienta smaidu. Šī procedūra ir paredzēta cilvēkiem, kuri zaudējuši vienu vai vairākus zobus traumas, slimības vai citu iemeslu dēļ.

Protezēšanas procedūras veidi ietver:

Zobu kroņi

Zobu kroņi ir zobu protēzes veids, kas ir līdzīgi vāciņiem. Tie pieguļ, pārklāj un aizsargā bojātus zobus, kā arī atjauno zoba formu, izturību un izskatu. Šis protēzes veids tiek izgatavots individuāli katram pacientam, lai aizstātu vienu vai vairākus zobus. Zobu kroņi tiek piestiprināti uz sagatavotām zobu virsmām. Zobu kroņi var būt no dažādiem materiāliem, bet populārākie ir keramika, cirkonijs, metāls vai porcelāns.

Zobu tilti

Zobu tilti ir protēzes, kas tiek izmantotas, lai aizstātu vairākus zobus, kas ir zaudēti blakus viens otram. Tie ir izgatavoti no diviem zobu kroņiem, kas ir savienoti ar vienu vai vairākiem mākslīgiem zobiem starp tiem. Šis ir ievērojami lētāks protezēšanas variants, salīdzinot ar zobu implantiem.

Zobu implanti

Zobu implanti ir patstāvīga zaudēto zobu protezēšana. Implanti, ar ķirurģisku iejaukšanos, tiek ievietoti žokļa kaulā un kalpo kā mākslīgas zobu saknes. Pie implantiem piestiprina zobu kroņus vai tiltus, lai aizvietotu pazaudētos zobus. Vispirms implanti tiek ieskrūvēti žokļa kaulā, bet pēc tam zobārsts pievieno kroņus vai uz implantiem balstītus tiltus.

Uz implantiem iespējams izgatavot pilnās zobu protēzes, gadījumā, ja zaudēti visi zobi. Parasti tos izvieto uz 4 vai 6 implantiem (all on 4 vai all on 6).

Izņemamās, pilnās zobu protēzes

Pilnās zobu protēzes ir piemērotas tiem pacientiem, kuri zaudējuši visus savus dabiskos zobus. Pilnās protēzes tiek pielāgotas katra pacienta mutes formai un struktūrai, nodrošinot estētiku un funkcionalitāti. Izņemamās zobu protēzes var būt arī daļējas.

Kādas zobu protēzes izvēlēties?

Atbildi uz šo jautājumu Jums varēs sniegt zobārsts, vizītes laikā.

Zobu protezēšana prasa rūpīgu pareizā protēžu veida izvēli un pielāgošanu katram pacientam, ņemot vērā viņa vai viņas vajadzības un mutes dobuma stāvokli. Zobu protezēšana ir būtiska, lai atjaunotu pacienta smaidu, uzlabotu ēšanas spēju un uzlabotu dzīves kvalitāti pēc dabisko zobu pazaudēšanas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.