Jautras aktivitātes sportiskā noskaņā. Koknesē aizvadīts ceturtais festivāls.

Gintas Grincēvičas foto

Kokneses stadionā aizvadīts ceturtais Kokneses sporta festivāls. Jautras aktivitātes sportiskā noskaņā bija saistošas gandrīz 200 dalībniekiem. Sportisti spēkiem mērojās dažādos komandu un individuālajos sporta veidos, katrā noskaidrojot spējīgāko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma diena sākās ar bērnu aktivitātēm. Mazie sportotgribētāji, kas bija trīs līdz 10 gadu veci, veica dažādus sportiskus un jautrus uzdevumus, noslēgumā visiem saņemot piemiņas medaļu un balviņas.

Paralēli volejbola laukumā sacensības par labākā titulu sāka pludmales volejbola pāri. Dāmu konkurencē četru komandu cīņā uzvarēja duets Amanda un Linda no Neretas, vīru grupā sacentās 10 pludmales volejbola pāri, no kuriem labākie bija mājinieki — koknesieši Niklāvs un Matīss.

Šī gada pasākuma jaunums bija amatieru galda tenisa turnīrs. Sacensībās piedalījās 11 spēlētāji. Sieviešu konkurencē medaļas sadalīja trīs daiļā dzimuma pārstāves, un uzvaru izcīnīja Biruta Kaplere, vīru grupā 1. vieta Antonam Kursītim.

Dienas otrajā pusē pārbaudīt savus spēkus dažādās sportiskās aktivitātēs varēja jaunieši un pieaugušie.

Individuālajās sacensībās četrās trīscīņās tika noskaidrots labākais trijnieks četrās grupās. Precizitātes trīscīņā dalībniekiem bija jāveic trīs uzdevumi — šautriņu un bumbiņu mešana mērķī un šaušana. 1. vietu savās vecumu grupās izcīnīja Ance Freimane, Reinis Cīrulis, Signe Dzērve un Nauris Korklišs.

Veiklības trīscīņā — augstlēkšanā, basketbola metienos un jautrajās barjerās — uzvarēja Marta Užule, Reinis Cīrulis, Una Gadzāne un Ingars Kļaviņš.

Mešanas trīscīņā dalībnieku spēkus pārbaudīja šķēpa mešanā mērķī, zābaka mešanā un lodes mešanā atmuguriski. Uzvarētāji — Elizabete Kalniņa, Reinis Cīrulis, Agnese Vilcāne un Kaspars Beļinskis.

Spēka trīscīņā dalībnieki mērojās spēkiem svaru stieņa spiešanā guļus, pievilkšanās disciplīnā un ķerras stumšanā. 1. vietas savās vecuma grupās izcīnīja Marta Užule, Reinis Cīrulis, Megija Čakste un Ingars Kļaviņš.

Paralēli norisinājās arī īpaša aktivitāte kundzēm un kungiem, kas sasnieguši 40 gadu vecumu — “Žiperīgā kundze” un “Hiperaktīvais kungs”. Kundzēm bija jāšķiro pupiņas, jāatrod vienādi zeķu pāri un jāpieveic šķēršļu josla ar karoti, kurā ievietota bumbiņa, bet kungi izmēģināja savu veiklību uzgriežņu skrūvēšanā, baļķa zāģēšanā un mašīnas riepas nomainīšanā. “Žiperīgajā kundzē” uzvaru un SIA “Hanza-Elektro” sarūpēto galveno balvu — “Philips” televizoru — guva Silvija Strode. Kungu konkurencē uzvarēja Austris Matušonoks, kurš savā īpašumā ieguva SIA “PALLOGS” sarūpēto balvu — “DeWalt” skrūvpistoli.

Pēc plkst. 16 ikviens pasākuma apmeklētājs tika aicināts piedalīties aktivitātē, kur, veicot sešus dažādus uzdevumus, katrs sev krāja punktus cīņai par galveno balvu sieviešu un vīriešu grupā — sporta pulksteņiem, ko bija sarūpējis uzņēmums SIA “EIDZ Transports”.

Sieviešu grupā visvairāk punktu sakrāja Kadrija Birkāne, bet vīriešu konkurencē — Ingars Kļaviņš. Uzdevuma pēdējais vingrinājums bija “limbo” jeb līšana, atliecoties zem stieņa, kur jaunu festivāla rekordu sasniedza Elza Lazdiņa, izlienot zem 66 centimetru augstumā novietotas latiņas.

Strītbola turnīrā piedalījās deviņas komandas, uzvaru izcīnīja vienība “WD40” (Oskars, Mariss, Markuss un Patriks). Pludmales volejbola smiltīs jauktajā grupā, kur pārī spēlēja vīrietis un sieviete, spēkiem mērojās 10 komandas. 1. vietu ieguva volejbola pāris Viesturs un Amanda.