Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Volejbolā par Sēlijas kausu cīnās 15 komandas

SĒLIJAS KAUSA IEGUVĒJI no Valmieras kopā ar sacensību organizatoru Imantu Silavu (pirmais no kreisās) un Neretas apvienības pārvaldes vadītāju Juri Gorbačovu (pirmais no labās). Foto no I. Silava albuma

Jau 21. reizi janvāra pēdējā sestdienā Sēlijas apdzīvoto vietu sporta hallēs Neretā, Daudzesē un Aknīstē notika senioru volejbola sacensības “Sēlijas kauss 2024”. Uz šo, nekļūdīgi apgalvošu, vērienīgāko senioru kausa izcīņu volejbolā ieradās 15 komandas no Jēkabpils, Aknīstes, Jelgavas, Madonas, Valmieras, Rīgas, Saulkrastiem, Augšdaugavas, Ventspils, Talsiem, Bauskas un Neretas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības notika trijās vecuma grupās: sievietēm 50+, vīriešiem 45+ un 60+. Sieviešu konkurencē spēles notika Aknīstē. Piecām komandām izspēlējot apli, meistarīgākas izrādījās volejbolistes no Rīgas. Komanda “Rīga MIX” izcīnīja Sēlijas kausu, zelta medaļas un Latvijas volejbola federācijas dāvāto volejbola bumbu. Sudraba godalgas saņēma Jelgavas volejbolistes, bronza — Jēkabpis/Aknīstes komandai.

Vīru 45+ grupas kausa izcīņa notika Daudzeses pamatskolas sporta hallē. Sēlijas kauss tika izcīnīts, izspēlējot Preiļu, Jēkabpils un Rīgas volejbola komandām divus apļus. Abos apļos visās spēlēs konkurence un meistarība bija augstākā līmenī, daži seti beidzās krietni virs 21 punkta, pat nācās spēlēt līdz 30 punktiem! Un neviena no komandām neizcīnīja visas uzvaras! Pēc divu apļu rezultātu kopsavilkuma Sēlijas kausu, zelta medaļas un Latvijas volejbola federācijas dāvāto volejbola bumbu izcīnīja Rīgas volejbolistu komanda “Aparāts”. Sudraba godalgas Jēkabpils volejbolistiem, bronza — Preiļu vīriem.

Vīru 60+ grupas spēles notika Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta hallē. Šajā grupā spēlēja septiņas komandas. Tās pēc iepriekšējā gada rezultātiem tika sadalītas apakšgrupās, kur izspēlēja savstarpējās spēles. Ceturtdaļfinālos tikās Saulkrasti un Bauska (2:0) un Nereta un Augšdaugava (0:2). Pusfinālu spēlēs Saulkrasti uzvarēja Ventspili un Valmiera bija meistarīgāka par Augšdaugavu. Ventspils un Augšdaugavas volejbolisti spraigā spēlē trijos setos noskaidroja, kam pienākas bronzas medaļas. Šai bezkompromisu spēlē (2:1) uzvarēja Ventspils volejbolisti. Tieši tāpat, spēlējot trīs setus, noskaidrojās “Sēlijas kausa 2024” uzvarētāji. Valmieras volejbolisti ar 2:1 uzvarēja pagājušā gada kausa īpašniekus Saulkrastu volejbolistus un izcīnīja Sēlijas kausu, zelta medaļas un Latvijas volejbola federācijas dāvāto volejbola bumbu.

Visu grupu visi volejbolisti uz apbalvošanas pasākumu pulcējās Neretas kultūras centrā, kur ne tikai saņēma balvas par godalgotajām vietām, bet arī pilnīgi visi dalībnieki — piemiņas balviņas par piedalīšanos un atbalstu “Sēlijas kausam”! Balvas pasniedza Neretas apvienības vadītājs Juris Gorbačovs. Par labākajiem spēlētājiem grupās atzina Natāliju Geriņu, Aigaru Vasiļjevu un Džeraldu Kalniņu, kuri saņēma T kreklus. Karstās emocijas un vēlme uzvarēt spēles laikā, pasākumā nomainījās ar applausiem un draudzīgām sarunām.

Paldies Latvijas volejbola federācijai par “Sēlijas kausa” ikgadējo atbalstu. Vēlos pateikties Aizkraukles sporta centra vadītājam Valdim Padomam, novada domei, Neretas apvienības pārvaldes vadītājam Jurim Gorbačovam par sniegto visa veida iespējamo atbalstu sacensību rīkošanā un ieguldījumu novada atpazīstamībā Latvijā!

Paldies arī par profesionāli noorganizētajām sacensībām galvenajiem tiesnešiem Jānim Strikam, Jurim Puķītim, Dairai Mališevai, kā arī Sintijai Caunei un Endijai Kapelei!

Autors: Imants Silavs