Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Es zīmēju Latviju četros gadalaikos. Mazzalvieši svin Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu

TRADĪCIJA. Katru gadu Mazzalves pagastā valsts svētkus atzīmē ar karogu braucienu — gan ar velosipēdiem, gan automašīnām. Šogad mazzalvieši devās braucienā apkārt pagasta centram, piestājot vairākās nozīmīgās vietās. Imanta Kaziļuna foto

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, sauktā arī par Baltā galdauta svētkiem, Mazzalves pagasta iedzīvotāji devās karogu velobraucienā “Es zīmēju Latviju četros gadalaikos” apkārt pagasta centram. Saulainā un siltā pavasara diena pulcēja teju divus desmitus vietējo iedzīvotāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karogu velobrauciens sākās ar ziedu nolikšanu Varoņu laukumā. Žanna Miezīte, pagasta saieta nama vadītāja, sacīja, ka šodienas Latvijas nebūtu bez tās vēstures. Ziedi un paldies tiem, kas cīnījās par Latviju Pirmajā un Otrajā pasaules karā, 1991. gada Barikāžu laikā. Daži no svētku dalībniekiem bija līdzi ņēmusi pašu audzētās tulpes un nolika tās pie piemiņas zīmēm laukumā.

Braucienam nonākot pie ceļa zīmes “1836”, kas simbolizē kilometru skaitu apkārt valsts robežai, mazzalvieši izdejoja vienu no tradicionālajā tautasdejām — “Tūdaliņ, tagadiņ”, kā arī minēja mīklas. Tās bija sagatavojusi pagasta pakalpojumu centra vadītāja Zeltīte Odiņa.

Tālāk ceļš veda uz Mazzalves evaņģēliski luterisko baznīcu. Tur par savu veikumu — izveidoto skaistumdārzu, stāstīja valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāles “Mēmele” dārzniece Dzidra Ivanova.

Pasākums noslēdzās ar dziedošās apvienības “Buļceņas” koncertu un maltīti pagastmājā. Spēka našķus bija sarūpējuši vietējie iedzīvotāji. Medu galdā lika Kuģinu ģimene, pašcepto maizi — Baltaču ģimene un pienu — Loču ģimene. Šo pasākuma daļu vadīja senioru kopas vadītāja Dzidra Ivanova. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.