Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Viesītes novada Rites pagastā esošajai Ilzu baznīcai izsolē vāks līdzekļus ārdurvju atjaunošanai

Ilzu baznīca. Foto no “Staburaga” arhīva.

Vidusdaugavas nevalstisko organizāciju (NVO) centrs kopā ar Islandes organizāciju “Landsbyggðin lifi” 26.novembrī rīkos izsoli, kurā pārdos NVO dalībnieku radītas lietas un 10% no ienākumiem novirzīs Ilzu baznīcas ārdurvju atjaunošanai, informē Jēkabpils novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiks izsolītas 20 lietas, kas visas darinātas Latvijā, vairums – tieši Sēlijā: rakstainas zeķes, latvju rakstu cimdi, Kurzemē austs plecu lakats no Kurzemes aitu vilnas, kaldinātas metāla rotas, stikla mākslas darbnīcā darinātas mākslas rotas.

Atsevišķas izsolāmās lietas ir ar savu īpašu stāstu, kas tām piešķir dziļāku jēgu. Varēs nosolīt un iegūt savā īpašumā Ukrainas kara bēgļu četrpadsmitgadīgas jaunietes no kafijas veidotu gleznu, četru bērnu māmiņas austu krāsainu grīdceliņu, jauniešu ar invaliditāti darinātu stikla kreļļu rotu un citas lietas.

Ilzu baznīca atrodas pašā Lietuvas pierobežā, Viesītes novada Rites pagastā, un ir celta 1844.gadā. Ilzu baznīcā 2020.gada Vasarsvētkos tika nodibināta Sofijas draudze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” ar Islandes nevaldības organizāciju “Landsbyggðin lifi” sadarbību uzsāka pērn, iepazīstoties Aktīvo iedzīvotāju fonda projekta pieteikuma sagatavošanas laikā.

Tagad abi partneri ir dalījušies dažāda veida pieredzē, apciemojot viens otru arī klātienē. Abas biedrības pēc uzbūves un darbības veida ir līdzīgas, jo apvieno dažādas mazākas NVO, aktīvus iedzīvotājus, uzņēmējus.

Šogad biedrības parakstīja ilgtermiņa sadarbības līgumu, paredzot sadarboties arī pēc projekta dažādu sociāli nozīmīgu procesu uzlabošanā – cik tas ir iespējami katras organizācijas spēkos, kā arī katru gadu organizējot vismaz vienu kopīgu pasākumu. Digitālā izsole ir pirmais pasākums, kuru abas organizācijas sagatavo un organizē kopā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” dibināta 2006.gadā kā 12 juridisku biedru apvienība, bet 2019.gadā apvienojot 47 dažādu darbības profilu nevalstiskās organizācijas un privātpersonas. “Vidusdaugavas NVO centrs” savu darbību nodrošina vairākos virzienos, biedrības administrācijai un biedriem nozīmīgu darbu daļu veicot brīvprātīgi, bet finansējumu rodot arī iesniegtos un atbalstītos projektu pieteikumos, dotācijās, ziedojumos un biedru naudas samaksās, pausts centra mājaslapā.

LETA

Ilzu baznīcas durvis atslēdz baznīcas saimniece Valentīna Sarkane. Foto no “Staburaga” arhīva.

Vairāk par baznīcu lasiet šeit: https://staburags.lv/pasiem-sava-privata-baznica/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.