Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pašiem sava privātā baznīca

Esat kādreiz iedomājušies — kā būtu, ja jums piederētu baznīca? Sarkaņu ģimene no Jēkabpils novada Rites pagasta pirms gada no Latvijas luterāņu baznīcas nopirka Ilzu baznīcu. Tā atrodas ap 600 metru no Latvijas robežas ar Lietuvu, apdzīvotā vietā ar neierastu nosaukumu — Kacīte. Par baznīcu, notikumiem vēsturē sarunājos ar Ilzu baznīcas īpašnieci Valentīnu Sarkani.
Ilzu baznīca celta 1844. gadā ar Ilzu muižas īpašnieces Elizabetes fon Orgīzas-Rūtenbergas gādību. Kādu laiku baznīca piederēja pie Neretas luterāņu draudzes, bet vēlāk īpašumtiesības nav atjaunotas. Sarkaņu ģimene negrasoties baznīcu pārvērst par dzīvojamo māju, kā to, piemēram, dara Lielbritānijā. Tur šādi īpašumi, varētu teikt, ir ierasta lieta. Portāls whitehorsesurveyors. co.uk šai tēmai veltījis ļoti izsmeļošu rakstu ar nosaukumu “Kas jums jāzina, pērkot pārbūvētu baznīcu vai kapelu”.
— Kā baznīca nonāca jūsu īpašumā?
— Baznīcu nopirkām izsolē, kuru rīkoja tolaik vēl esošā Viesītes novada pašvaldība. Pieteicās vairāki pretendenti. Zināms, ka viens no viņiem darbojies kā pārpircējs, bez vēlmes pašam darboties baznīcas uzturēšanā. Tā kā baznīca ir uz mūsu ģimenei piederošas zemes, mums bija pirmpirkuma tiesības. Dēls ir uzņēmējs, nauda bija, lai gan summa par tik grandioza izmēra ēku nebija liela — vien 6,2 tūkstoši eiro. Piepalīdzēja vietējais mācītājs, sakārtoja papīrus, un nu Ilzu baznīca ir mūsu ģimenes īpašums.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.