Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Pļaviņās palielinās maksu par apkuri

Foto no Pixabay

Saistībā ar kurināmā un elektroenerģijas cenu pieaugumu visās pašvaldībās palielina maksu par komunālajiem pakalpojumiem. SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi” jaunie tarifi par apkuri gaidāmajā sezonā Pļaviņās paredzēti teju par 95% augstāki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tarifa projekts iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā. Pēc uzņēmuma aprēķiniem, siltumenerģijas piegādes tarifs Pļaviņu pilsētā varētu būt 97,81 eiro par megavatstundu līdzšinējo 50,20 eiro vietā, kas ir par 94,84 procentiem vairāk. Summas norādītas bez pievienotās vērtības nodokļa. Piedāvātie tarifi varētu stāties spēkā šī gada 1. novembrī, kad tos izskatīs un apstiprinās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi” vadītāja Santa Zālīte skaidro, ka tarifu maiņa ir neizbēgama un palielinājumu veido elektrības un šķeldas cenas, kas pēdējā laikā augušas ļoti strauji — kurināmajam tas ir par 300 procentiem.

Neapšaubāmi rudens būs grūts, bet zemākus tarifus atļauties nevar, jo viss maksā tik, cik maksā, bet siltums jānodrošina. Apkures tarifs Pļaviņās nav mainīts no 2014. gada, kad situācija bija pavisam citādāka nekā tagad. Turklāt citviet tas jau ir palielināts. Ja vēl pagājušajā apkures sezonā varēja iztikt ar līdzšinējo tarifu, neraugoties uz šķeldas sadārdzinājumu jau tad, nākamajā to vairs nevarēs, — teica Santa Zālīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzina, ka ar kurināmā nodrošinājumu problēmu nav, piedāvājumi ir pietiekami, bet cena ir augsta. Neviens arī nezina, kāda situācija būs pēc pāris mēnešiem, un piegādātāji lielākoties šobrīd cenu nosaka tikai mēnesim uz priekšu, ne ilgāk. Nākamgad situācija varbūt būs citādāka. Ja šķelda kļūs lētāka, varēs pārskatīt tarifus, bet nav iespējams tos uzreiz pielāgot katrām izmaiņām. Šobrīd svarīgākais ir sagatavoties jaunajai apkures sezonai, kas nebūs viegla visā Latvijā, un cilvēkiem jārēķinās, ka maksas nebūs līdzšinējās, bet tikai augstākas.

Šobrīd iedzīvotāji par piedāvātajiem tarifiem var iesniegt savus priekšlikumus un jautājumus gan uzņēmumā, gan Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā. Pļaviņu komunālā uzņēmuma vadītāja teic, ka saprotamas cilvēku izjūtas par gaidāmajiem lielākajiem rēķiniem, bet skaitļi ir konkrēti, un jāparedz finansējums apkures nodrošināšanai. Vai tarifa lēciens būtiski nepalielinās iedzīvotāju parādus par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem? Santa Zālīte uzsver, ka Pļaviņās iedzīvotāji ir godprātīgi maksātāji, par ko viņiem liela pateicība. Šobrīd uzņēmumam par klientiem sniegtajiem komunālajiem pakalpojumiem saglabājusies parāda summa no iepriekšējiem gadiem, kas samazināta līdz 27 000 eiro. To atgūt ir mazas cerības, bet svarīgākais, ka neveidojas jauni parādi. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.