Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Peoniju simfonijas varā

Aizkraukliešu Ilzes un Valda Erzāmu dārzā aug 300 šķirņu peonijas
Aizkraukles pagasta “Saktās” bagātīgi zied peonijas, kas ir saimnieku Ilzes un Valda Erzāmu lolojums. Acis priecē arī rūpīgi iekoptā mājas apkārtne, kur aug daudz skujeņu un košumkrūmu.
Iedvesmu rod Kalsnavā
Ierodoties “Saktās”, biju ļoti pārsteigta. Par ziedu skaistumu, bagātīgo ziedēšanu, par glīto, iekopto dārzu, taču galvenais — par šķirņu daudzumu. “Jums te gluži kā Kalsnavā!” iesaucos. “Mums ir 300 šķirņu. Laukā ir 254 šķirnes, pārējās ap māju,” ne bez lepnuma teic saimnieks. Kalsnavā ir daudz lielāka teritorija, katrai šķirnei vairāki krūmi, savukārt aizkraukliešiem — no katras šķirnes pa vienam eksemplāram. Pasaulē reģistrēts ap 8000 peoniju šķirņu.
Erzāmi savu peoniju lauku sāka veidot 2014. gadā, un ideja par to radusies, iedvesmojoties no redzētā Kalsnavā. “Mums tās aug priekam,” saka Ilze un Valdis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.