Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Kur ir cilvēki, vajadzīgs arī transports

IK DIENU uz skolu Pļaviņās vai darbu pasažierus nogādā “Tukuma auto”.

To, cik nozīmīgs ir transports, īpaši izjūt cilvēki laukos, kur uz vietas nav visa nepieciešamā. Tā ir arī Vietalvas pagastā, un sabiedriskais transports daudziem ir veids, kā nokļūt līdz skolai, pie ārsta vai kur citur. Par vietalviešu nedienām ar tikšanu uz Pļaviņām kopš septembra “Staburags” jau rakstīja. Lai rastu labāko risinājumu problēmai, Pļaviņu apvienības pārvaldes vadība rīkoja tikšanos ar iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Problēma jārisina

Nesapratne ar sabiedrisko transportu sākās, kad maršrutus uz Vietalvu sāka apkalpot SIA “Tukuma auto”. Autobuss, kā norādīts, brauca līdz pieturai “Vietalva”, kas oficiāli norādīta pie bijušā pasta ēkas, bet braucēji, tostarp bērni, kuri dodas uz skolu Pļaviņās, to gaidīja pieturā pagasta centrā — tuvāk pagasta pārvaldes ēkai. Izrādījās, ka tā nav bijusi reģistrēta kā pieturvieta, lai arī atbilstoši izveidota. Turklāt pēc Aizkraukles novada pašvaldības Pļaviņu apvienības pārvaldes ierosinājuma Autotransporta direkcija no šī gada 12. septembra arī veica izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Pļaviņas—Vietalva—Pļaviņas un Pļaviņas—Siljāņi—Pļaviņas, lai tajos iekļautu papildu pieturas. Tas gan nodrošināts, samazinot citu pieturvietu skaitu, un agrākajā rīta reisā autobuss aizbrauc līdz Vietalvai un dodas atpakaļ, bet nedodas vairs gar Bitēm, un līdz ar to bērni no turienes un citām vietām netiek uz skolu agrāk, ja nepieciešams. Bija gan reizes, kad autobuss turp devās, bet tas prasa papildu laiku, un citi braucēji kavē, piemēram, transportu no Pļaviņām uz Rīgu.

Daļu iedzīvotāju izmaiņas apmierina, daļu nē, tāpēc pašvaldība aicināja izteikt savu viedokli, pirms rosināt izmaiņas Autotransporta direkcijā. To, ka problēma ir sasāpējusi, apliecināja iedzīvotāju lielā atsaucība, apmeklējot tikšanos.

NESAPRATNE ar pieturvietām Vietalvā centrā būs atrisināta.

Pietura būs centrā

Attiecībā uz rīta reisu no Pļaviņām uz Vietalvu un atpakaļ, iedzīvotāji vēlas, lai tas būtu tāds kā iepriekš, pirms veiktas izmaiņas, izbraucot arī tā saucamo mazo loku gar Salāniešiem un Bitēm. Tad gan jāmaina maršruta laiki, lai autobuss Pļaviņās atgrieztos vismaz pulksten 7.30. Tad gan bērni laikus tiek uz agrajām nodarbībām, gan citi pagūtu uz vilcienu, lai brauktu tālāk uz Rīgu. Otrs rīta reiss var palikt tāds, kāds ir. Veikt nepieciešamās izmaiņas pašvaldība lūgs Autotransporta direkcijai. Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis informēja, ka jautājums par pieturvietu “Vietalva” jau drīz būs atrisināts un tā būs pagasta centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā atzina vietalvieši, ka ikvienā situācijā daudz kas atkarīgs no konkrētā autobusa vadītāja. Laiku prasa biļešu izsniegšana katram braucējam, kas rada reisa kavēšanos. Turklāt no rīta nereti kursē mazāks autobuss, un daļai pasažieru jāstāv kājās, kas nav pieņemams no drošības viedokļa. Ierosinājums bija arī padomāt, kā nodrošināt rīta reisu cilvēkiem ārpus pagasta centra, kad ir skolēnu brīvlaiks. Vietalvieši atzina, ka sabiedrisko transportu izmanto pietiekami daudz cilvēku. Šobrīd tas ir arī vēl aktuālāk, ņemot vērā degvielas cenas, un ne visiem ir savas personīgās automašīnas.

Gadījies arī palikt uz ceļa

Tuvojas ziema, un cilvēki ir nobažījušies arī par to, kā rīkoties situācijā, kad ceļa dēļ autobuss tomēr neaizbrauc līdz Vietalvai. Tāda situācija reiz jau piedzīvota, kad bērni bijuši spiesti izkāpt Odzienā, nezinot, kā nokļūs mājās. Kādu citu reizi bērni varējuši palikt autobusā, kamēr viņiem pakaļ ieradās vecāki. Lai risinātu šādas situācijas, rosināts veidot “Whatsapp” grupu ģimenēm, kuru bērni dodas uz skolu ar autobusu, lai varētu operatīvi paziņot par neparedzētiem sarežģījumiem.

Transporta problēmas daļai atrisinātos, ja Odzienā atkal būtu skola — ieminējās kāds vietalvietis. Viena laba lieta rada nākamo, un cilvēki jau tiecas pēc tā labākā. Kāpēc lai tā nebūtu Vietalva?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maina apgaismojumu un siltinās ēku

Pārrunājot citus iedzīvotājus interesējošus jautājumus, Andris Ambainis informēja, ka Vietalvas pagasta centrā noslēgumam tuvojas ielu apgaismojuma pārbūve, kas notika reizē ar “Sadales tīkla” veikto gaisvadu elektrolīnijas pārbūvi par kabeļu līnijām. Tuvākajā laikā darbus pabeigs, un pagasta centrs atkal būs gaišs.

Apstiprināts arī Aizkraukles novada pašvaldības projekts par Vietalvas pagastmājas energoefektivitātes paaugstināšanu, kas tiks īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Ēku paredzēts siltināt, atjaunot apkures sistēmu, jumtu, uz kura izbūvēt solāro sistēmu ūdens sildīšanai, veikt apdares darbus, nomainīt logus un durvis.

Projekta kopējās izmaksas ir 358 842,76 eiro, no kurām 85% jeb 298 661 eiro ir ERAF līdzfinansējums, 3,75% jeb 13 176,22 eiro — valsts budžeta dotācija, 47 005,54 eiro — pašvaldības finansējums. Darbi jāpaveic līdz nākamā gada 31. decembrim. 

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild laikraksts “Staburags”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.