Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Atsākušies pastaigu takas izveides darbi

PAR VĒL VIENU SAKOPTU VIETU VAIRĀK. Pēc ilgāka pārtraukuma pie Aizkraukles veloparka atsākušies pastaigu takas izveides darbi, kurus plānots pabeigt līdz jūlija vidum. Gintas Grincēvičas foto.

Pēc ieilgušas dīkstāves Aizkrauklē, teritorijā pie veloparka, atsākušies Daugavas pastaigu takas izveides darbi. Plānots, ka jau vasaras vidū iedzīvotājiem būs iespēja baudīt pilnvērtīgāku atpūtu 400 metru lokveida aplī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daugavas pastaigu takas izveide ir no velotrases atsevišķs projekts. Darbus sāka pirms diviem gadiem, taču pabeigt projektu kavēja vairākas aizķeršanās. Vispirms bija problēmas ar būvuzņēmēju, tad sākās karš Ukrainā, kas radīja sadārdzinājumu visās projekta pozīcijās, tādēļ darbu izpilde aizkavējās. Tagad darbi atsākušies pilnā sparā, un trasi plānots pabeigt līdz jūlija vidum. Tiks pilnveidota pilsētas aktīvā infrastruktūra, izveidojot aptuveni 400 metru asfaltētu lokveida apli gar Daugavas piekrasti, kas būs savienots ar Aizkraukles velotrasi.

Šobrīd būvnieks ieklāj bruģi ietvē, vēl paredzēta teritorijas apzaļumošana. Jau uzstādītas apgaismes lampas, tāpat ierīkos solus, atkritumu tvertnes un veiks citus labiekārtošanas darbus.

Valērija Noreika, Aizkraukles novada Attīstības nodaļas vecākā projektu vadītāja, teic, ka lielākie darbi vēl priekšā: “Plānā ir no šīs Daugavas takas izejas punkta ierīkot tiltu uz stadiona pussalu, tādējādi turpinot šīs infrastruktūras attīstību un rūpējoties par iedzīvotāju labklājību. Ir iesniegts projekts “Interreg” programmā, kurā paredzēts piesaistīt finansējumu graviņas teritorijas labiekārtošanai, izveidojot pastaigu takas, soliņus, skatu laukumu un ierīkot apgaismojumu. Vēl ir daudz darba, bet esam sākumpunktā, lai pilnveidotu infrastruktūru, kas iepriecinās vietējos iedzīvotājus un piesaistīs tūristus.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir iegādātas divas videonovērošanas kameras, kas tuvākajā laikā tiks ierīkotas velotrases teritorijā. Viena kamera tiks vērsta uz skeitparka daļu, kurā novērota demolēšana. Otra kamera būs pavērsta uz jaunizveidoto taku. Kameras ir ar labu izšķirtspēju, kas ļaus mainīt mērogu un pietuvināt nepieciešamo vietu. 

Fakts

 Būvdarbu veicēja ir SIA “BUILDIMPEKS”.

 Darbu kopējā vērtība — 392 718 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.