Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē demontē graustu

Aizkrauklē, Skolas ielā 4, līdzās veikalam “Maxima”, nojauktas gadiem ilgi stāvējušās pussabrukušās ēkas bīstamās konstrukcijas. Demontāžas darbi turpinās.
Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Aizkrauklē, Skolas ielā 4, līdzās veikalam “Maxima”, nojauktas gadiem ilgi stāvējušās pussabrukušās ēkas bīstamās konstrukcijas. Demontāžas darbi turpinās, un plānots, ka tie ilgs vēl apmēram nedēļu. Pēc tam ēku paredzēts atjaunot komercdarbībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadu gaitā būvei mainījušies vairāki īpašnieki. 1970. gadā uzbūvētās ēkas siena bija sašķobījusies uz Skolas ielas pusi, nostiprināta ar savilcēm, un būvvalde ēku atzina par bīstamu, kā arī īpašniekam uzdeva iesniegt ēkas nojaukšanas būvprojektu. Ēkas īpašniece SIA “Rīgas kredīti” nojaukšanai nepiekrita un apņēmās līdz šī gada 31. maijam demontēt sabrukušo jumtu, sienas fragmentus un bojātās sijas līdz pirmā stāva līmenim, bet pēc tam ēku atjaunot tirdzniecības vajadzībām, lai gan vēl nebija veikta tehniskā izpēte. Kādēļ demontāžas darbi tika sākti ar vairāku mēnešu kavēšanos? Aizkraukles novada būvinspektore Eleonora Lipina informē: tas tādēļ, ka būvei atkal mainījās īpašnieki — SIA “Rīgas kredīti” īpašumu pārdeva Rīgā reģistrētajai SIA “R18”, kura bija informēta par tās bīstamo tehnisko kārtību. Tika izstrādāta būvniecības ieceres dokumentācija bīstamo nesošo konstrukciju demontāžai, kuru būvvalde akceptēja, un Koknesē reģistrētā SIA “Būve LKP” sāka demontāžu. Būvinženieris Pēteris Poikāns, kurš ir atbildīgais būvdarbu vadītājs, stāsta, ka būve tiek demontēta ļoti saudzīgā režīmā, lai nesabojātu līdzās esošo divu ēku sienas, ielas bruģi, lai nekaitētu apkārtējai videi un cilvēkiem būtu droši pārvietoties. Šī iemesla dēļ strādnieki nevar izmantot ekskavatoru — konstrukciju “grauzēju” un drupinātāju, kā tas notiek citviet.

Būvē bija bīstami atrasties ielūzušās pārseguma sijas un citu sadrupušo pārseguma konstrukciju dēļ, tādēļ vispirms izceltas vairākas dzelzs­betona konstrukcijas — ar speciālu neliela izmēra jaudīgu autokrānu jau pulksten septiņos rītā sākti darbi, lai netraucētu veikala “Maxima” pircējus un garāmgājējus. Šie darbi veiksmīgi paveikti divu stundu laikā. Strādnieki darbus turpināja, atskaldot ķieģeļus. Ēkā, kurā kādreiz bija izvietots siltummezgls, arī metāla iekārtas, kuras vajadzēja demontēt. Visu fasādes sienu nav paredzēts nojaukt, tikai līdz noteiktam līmenim. Pēteris Poikāns turpina veikt konstrukciju tehnisko izpēti, lai pēc darbu pabeigšanas papildinātu paša izstrādāto ēkas atjaunošanas tehnisko projektu un varētu sākt būvniecību.

SIA “R18” īpašnieks Jurģis Bērziņš stāsta, ka ēku paredzēts atjaunot komercdarbības vajadzībām. Viņš domā, ka telpas varēs sākt izmantot nākamgad. Saskaņā ar “Lursoft” datiem šī firma nodarbojas ar sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.