Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Žūrijai patīk jaunjelgaviešu laimes spēle

JAUTRAS UN ĪSTAS. Jaunjelgavas folkloras kopa “Lauce”.
Kaspara Siliņa foto

Saņems uzaicinājumu piedalīties festivālā “Batica 2022”

Noslēgušās Latvijas folkloras un etnogrāfisko ansambļu skates starptautiskajam folkloras festivālam “Baltica 2022”. 1. pakāpi ieguva Jaunjelgavas folkloras kopa “Lauce” (44,2 punkti) un Kokneses kultūras centra folkloras kopa “Urgas” (44 punkti). Pļaviņu folkloras kopai “Āre” 2. pakāpe (40,2 punkti).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā daudzas aktivitātes kovida laikā, arī šī skate notika nevis klātienē, bet gan žūrijai vērtējot dalībnieku iesūtītos video Tautas mākslas centram. Vairāk par savu veikumu, kāpēc tas, žūrijasprāt, bija ļoti labs, stāsta kopas “Lauce” vadītāja Iveta Ieviņa.

“Lai piedalītos skatē, jau pagājušajā gadā vajadzēja uzfilmēt, samontēt un iesūtīt līdz 10 minūšu garu video. Tāpat kā klātienes skatē, arī virtuālajā žūrija vērtēja gan tērpus, gan tradīciju ievērošanu, izmantotos materiālus. Gatavo video vērtēšanai vajadzēja nosūtīt līdz pagājušā gada 24. oktobrim.”

Aprakstā sagatavotajam video “Lauce” teic: Izzinām un apgūstam Jaunjelgavā un tās apkārtnē pierakstītos materiālus. Darinām savus tautastērpus. Šovasar iesaistījāmies projektā “Lielo vilnas lakatu aušana”, kurā iepazinām Sēlijas lakatus, kas atrodas Aizkraukles muzeja fondos, un mācījāmies pie Limbažu Tautas lietišķās studijas “Dzilnas” meistarēm.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja līdz šim ikdiena bija piepildīta ar melnajām ziņām, tad, saņemot šādu pozitīvu, bija patiess pārsteigums,” saka “Lauces” vadītāja. 10 minūšu garajā video piedalās kopas vadītāja un piecas dalībnieces — Zane Dobroštana, Ināra Pumpase, Jurgita un Gundega Grubertes, kā arī Eva Ieviņa. Viņas stāsta, muzicē, dzied, spēlē spēles. Iveta Ieviņa teic, ka video filmēšanu, vēlāk arī montāžu, veikušas kopas meitenes pašas. Kā labsirdīgu joka devu filmiņas beigās iekļāvušas kadrus no tā tapšanas gaitas. Kopumā radītais materiāls izdevies sirsnīgs, īsts, un, pašām to skatoties, joprojām rodas pozitīvas sajūtas. “Nereti darboties kameras priekšā nozīmē būt uzspēlētam, nedabiskam, un no tā centāmies atbrīvoties,” stāsta Iveta Ieviņa.

Kolektīvi, kuru sniegums pēc žūrijas vērtējuma atbilst 1. pakāpei, kā arī daļa 2. pakāpes kolektīvu saskaņā ar režisora ieceri tiks aicināti piedalīties folkloras festivāla “Baltica 2022” norisēs. Nākamo divu nedēļu laikā kopas saņems individuālu vērtējuma pamatojumu ar ekspertu ieteikumiem.

Festivāls “Baltica 2022”, visticamāk, notiks klātienē no 6. līdz 10. jūlijam un vienlaikus dažādās vietās Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.