Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Zoodārzā ierodas filants, krīnija, banāns un čorīzija

Rīgas zooloģiskā dārza ziedojumu vākšanas akcijā “Iestādi tropu mežu”, kuras mērķis bija sadarbībā ar Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī atjaunot un papildināt Zoodārza Tropu mājas augāju, kopumā izdevās savākt 1150 EUR, un zoodārzā ieradās Nacionālajā botāniskajā dārzā izaugušie filanta, banāna, ingvera, ložņu fikusa un citu, kopumā 13 augu, stādi, lai speciālistu vadībā atrastu savu vietu Tropu mājas “džungļos”. Savukārt ziedotāji kļūs par šo augu “krustvecākiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zoodārza Tropu māja pērn svinēja 20 gadu jubileju un vairāki augi jau bija zaudējuši savu krāšņumu. Savukārt daži vīteņaugi bija izauguši tik iespaidīgi, ka draudēja pacelt ēkas griestus vai ar savu svaru sagraut nesošās konstrukcijas. Atbilstoši Botāniskā dārza oranžēriju augu speciālistu ieteikumiem tika veikta veco augu apgriešana un sagatavotas vietas jauno augu stādīšanai. Augu apgriešanai tika piesaistīti alpīnisti, jo tikai viņi spēj veikt darbus daudzu metru augstumā Tropu mājas kupolā. Savukārt, lai palīdzētu veikt jauno augu stādīšanu, zoodārzā ieradāss Nacionālā botāniskā dārza oranžēriju augu speciālisti. Šī sadarbība ir rezultāts noslēgtajam sadarbības līgumam starp Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī.

Paldies visiem, kas atbalstīja akciju “Iestādi tropu mežu”, pateicoties kurai zoodārza Tropu māja drīz atkal atgūs sākotnējo krāšņumu.

Zooloģiskā dārza informācijas dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.