Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ziepes, kas “zied” un smaržo. Pļaviņieti Ināru Spēlīti vaļasprieks iepriecina un aizrauj

Savulaik grūti bija iedomāties, ka ierastais ziepju gabaliņš var būt ne tikai praktisks, bet arī kā neliels mākslas darbs. Aizvadītajos gados mājražotāju darinājumi tieši tādi ir. Arī “Annvijas darbi” — tik izsmalcināti, dabīgi, smaržīgi un, protams, lieliski mazgā! Ziepju darināšana ir pļaviņietes Ināras Spēlītes vaļasprieks, kam veltīta liela aizrautība, laiks un liela daļa dzīvokļa telpu. Par to saruna ar Ināru.
— Ar ko viss sākās?
— Kad uzņēmums “Stenders” sāka ražot ziepes, man tās ļoti patika. Iegāju viņu veikalā un nevarēju vien beigt sajūsmināties par to visu. Tad arī sāku aizdomāties — nez kā tās gatavo, un gribējās arī pašai to darīt. Sameklēju pamācību internetā un mēģināju. Pirmās bija tādas vienkāršas, jo tad jau arī nebija līdzekļu tik daudz, lai iepirktu visu nepieciešamo. Ziepju gatavošanai vajadzēja formiņas, sastāvdaļas, un tas viss maksā naudu. Kamēr strādāju, arī daudz laika ziepēm nebija, bet, kad aizgāju pensijā, pirmo ziemu “nosēdēju” “YouTube”, skatoties un mācoties ziepju darināšanu. Labas meistarklases bija krievu valodā, un vēlāk skatījos arī angliski, kad sapratu, ko tur rāda. Tā tas aizgāja. Izmēģināju gatavot arī dažādus krēmus, dušas zefīru, skrubjus un vēl visu kaut ko. Tagad gan paliku tikai pie ziepēm, jo vairāk nevaru pagūt.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.