Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ziemassvētki Lapzemē – viss, kas jums jāzina par ceļojumu pie Ziemassvētku vecīša

Foto: freepik.com/Freepik

Lai gan aiz loga vēl nekas neliecina par ziemas tuvošanos, tomēr kā zināms – Ziemassvētki pienāk pavisam nemanot. Šos svētku gaida gan lieli, gan mazi, lai baudītu kopā būšanu prieku un vien Ziemassvētkiem raksturīgo svētku noskaņu. Un varbūt tieši šis ir gads, kad saviem svētkiem piešķirt vēl nedaudz vairāk svētku burvības, dodoties apciemot pašu Ziemassvētku vecīti!

Baltas sniega kupenas, kūpoši gardi dzērieni, piparkūku smarža un baltā Santa Klausa bārda – ceļojums uz Lapzemi sniegs patiesas svētku emocijas un prieku kā bērniem, tā arī pieaugušajiem. Ja nezini, kur aizbraukt ziemā, tad šis noteikti būs lielisks piedzīvojums, kas vēl ilgi paliks atmiņā gan tev, gan līdzbraucējiem! Ja vēlies uzzināt vairāk par to, kas tevi gaida ceļojumā uz Lapzemi kopā ar CeļojumuBode.lv – turpini lasīt!

Lapzeme – ceļojums uz ziemas karalisti

Lapzeme atrodas Somijas pašos ziemeļos un šīs zemes dabas skaistumu var baudīt ikvienā gadalaikā, tomēr ceļotāji no visas pasaules šeit sabrauc tieši Ziemassvētku laikā. Lapzemē vēl aizvien iespējams vērot vienu no brīnumainākajām dabas parādībām – ziemeļblāzmu, šeit iespējams izvizināties ziemeļbriežu un pat suņu kamanās, kā arī baudīt nepieradinātos dabas skatus, kādi raksturīgi tikai zemēm aiz Polārā loka.

Ja esi īstas ziemas fans, tad Lapzeme ir īstā vieta, kur doties baudīt ziemu, kādu to atceramies savā bērnībā. Turklāt Lapzemē iespējams iepazīt arī vietējo Sāmu kultūru un tradīcijas. Tā ir zināma eksotika, jo Eiropā atlikušas vairs pavisam maz vietas, kur saglabājušās pamatiedzīvotāju kopienas.

Turklāt nevar noliegt, ka teju katram Latvietim pie sirds iet arī pirtī iešanas tradīcijas. Tradicionālā Somu pirts, kas baudīta pašā Lapzemes sirdī, būs lieliska ceļojuma ekstra.

Ziemassvētku vecītis Lapzemē gaida ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos

Foto: freepik.com/Freepik

Vismaz reizi dzīvē doties apskatīt vietu, kur dzimst Ziemassvētku burvība, ir teju katra bērna sapnis. Un, ja arī pats vēlies atgriezties bērnības sajūtās, kad noticēt brīnumiem ir pavisam viegli, tad ceļojums Ziemassvētkos pie paša Ziemassvētku vecīša būs neizmirstams piedzīvojums.

Rovaniemi pilsētā Ziemassvētku atmosfēra valda visa gada garumā, taču tieši Ziemassvētku laikā šī pilsētiņa pārvēršas par īstu Ziemassvētku pasaku. Troļļi un elfi, kas ir uzticamie Ziemassvētku vecīša palīgi, mitinās turpat netālu – troļļu un elfu ciematiņā Ёulukka. Savukārt pats Ziemassvētku vecīša jeb Santa Klausa Parks atrodas tieši uz Polārā loka, Sientevāras klints alā. Šeit iespējams baudīt neskaitāmas izklaides un Ziemassvētku brīnumainā atmosfēra pārņem katru, kas šajā parkā paviesojies.

Šeit varēsi apmeklēt Elfu pasta biroju un Elfu darbnīcu, suvenīru bodi “Elfu rotaļlietu fabrika”, Ziemassvētku piparkūku darbnīcu. Trīs reizes dienā apmeklētājus priecē Santa Parka deju šovs un šovs “Elfu rotaļlietu fabrikas noslēpumi”, kā arī kursē maģiskais vilcieniņš “Gadalaiki”.

Apmeklētājus priecēs arī Elfu un kaligrāfijas skola un Ledus galerija, savukārt mazākie bērni varēs izpriecāties Angry Birds rotaļlaukumā. Arī par gardu maltīti šeit ir padomāts – apmeklētājiem pieejama “Kaķu kafejnīca”, savukārt pieaugušie novērtēs Ledus un Šampanieša bārus, kur nobaudīt kādu siltu, gardu dzērienu.

Ar JoinMe Tube no Ziemassvētku vecīša parka iespējams nosūtīt arī personalizētu Ziemassvētku video atklātnīti mājās palicējiem. Un protams, pats gaidītākais notikums – Ziemassvētku vecīša apmeklējums, kad Santa Klausu gan lieli, gan mazi varēs satikt klātienē, lai iečukstētu savu pašu lielāko vēlmi. Turklāt Ziemassvētku vecītis bērniem labprāt pasniegs arī vecāku iepriekš sagatavotās dāvanas.

Ziemassvētku vecīša ceļojums: apraksts

CeļojumuBode.lv tieši Ziemassvētku brīvdienās rīko Ziemassvētku vecīša ceļojumus uz Lapzemi. Piedāvājumā ir vairāki ceļojumu varianti – izmantojot tiešo reisu Rīga – Oulu vai ar tūrisma klases autobusu.

Ceļojuma laikā iespējams doties ekskursijā pa Oulu pilsētu, kas ir ziemeļu Somijas kultūras galvaspilsēta, ko 1605. gadā dibinājis karalis Kārlis IX. Programmā iekļautais Santa Parka apmeklējums, par atsevišķu samaksu iespējams vizināties briežu vai suņu pajūgā, Arktikas zooloģiskā parka Ranua apmeklējums. Par visām papildu izmaksām iespējams iepazīties atverot ceļojuma aprakstu CeļojumuBode.lv mājaslapā.

Foto: freepik.com/Freepik

Ziemassvētku ceļojumi, kas vēl ilgi paliks atmiņā!

Sāc plānot jau laikus un Ziemassvētku brīvdienas pavadi baudot patiesu Ziemassvētku atmosfēru Lapzemē! Ienāc CeļojumuBode.lv un izvēlies sev piemērotākos ceļojuma datumus un atpūties bez liekas ceļojuma plānošanas un raizēm. Ja nepieciešama papildu informācija par kādu no ceļojumu piedāvājumiem, sazinies ar CeļojumuBode.lv atsaucīgajiem konsultantiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.