Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ziedot varēs arī sieru, majonēzi, šokolādi un citus produktus ar beigušos termiņu “Ieteicams līdz…”

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) ierosināto grozījumu prasībās pārtikas izplatīšanai pēc minimālā derīguma termiņa beigām. Ar grozījumu ir papildināts pārtikas saraksts un norādīts izplatīšanas laiks, kādā produktus ar norādi “Ieteicams līdz…” drīkst izplatīt pēc minimālā derīguma termiņa beigām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārtikas produktu grupu saraksts, ko drīkst izplatīt ziedošanai noteiktu laika posmu, ir papildināts ar tādiem produktiem un produktu grupām kā šokolāde, iebiezinātā piena produkti, siers, majonēze, ultraaugstā temperatūrā apstrādāti (UHT) piena produkti, skābēti, marinēti, termiski apstrādāti dārzeņi, augu eļļa, miltu izstrādājumi, bezalkoholiskie dzērieni u. tml.

Šos produktus drīkst ziedot tieši galapatērētājiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādēm, reliģiskajām organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem, kas nodarbojas ar labdarību, kā arī pašvaldību sociālajiem dienestiem. Pārtiku ziedot un saņemt ir tiesīgs tikai Pārtikas un veterinārajā dienestā reģistrēts ziedotājs vai sociālo pakalpojumu sniedzējs un saņēmējs.

Grozījums noteikumos veikts, atsaucoties uz pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu ierosinājumiem, lai veicinātu pārtikas pārpalikumu pārdali un mazinātu pārtikas nonākšanu atkritumos.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.