Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Zemgalē ugunsdzēsējiem glābējiem 34 izsaukumi

Aizvadītājās brīvdienās Aizkraukles novadā ugunsgrēki nav reģistrēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Civiet Zemgalē

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Kārļa Skaubīša ielā, Jēkabpilī, dega malkas kaudze 2 m2 platībā, Jēkabpils novada Salas pagastā, kokapstrādes uzņēmuma teritorijā, dega šķelda 100 m2 platībā, Imantas ielā, Bauskā, dega atkritumi 10 m2 platībā un Tukuma novada Kandavā dega koka paletes 3 m2 platībā — informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Meiju ceļā, Jelgavā, piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī, uz plīts bija piededzis ēdiens 0,2 m2 platībā un Pumpura ielā, Jelgavā, dega atkritumi 1 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktī uz svētdienu Bērzes ielā, Dobelē, divos konteineros dega atkritumi 2 m2 platībā.

Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt. Svētdien Dobeles novada Bukaišu pagastā dega rugāju lauks 5 hektāru platībā.

Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien plkst. 18.16 VUGD saņēma informāciju, ka Jēkabpils novada Leimaņu pagastā mežā ir apmaldījies cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji, telefoniski sazinoties ar cilvēku, noskaidroja viņa aptuveno atrašanās vietu. Šajā vietā ugunsdzēsēji glābēji ieslēdza autocisternas skaņas signālu, kuru cilvēks sadzirdēja un iznāca no meža.

Plkst. 18.39 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Svētes pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta vieglā un smagā automašīna. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji no vieglās automašīnas atbrīvoja bojāgājušo. Vēl viens cilvēks no tās bija izkļuvis pats saviem spēkiem. Pēc tam ar absorbenta palīdzību tika savākti uz brauktuves izlijušie šķidrumi un sakārtota brauktuve. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.42.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 5. augusta plkst. 6.30 līdz 8. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 34 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem un vēl astoņi izsaukumi bija maldinājums. VUGD kopumā saņēma 198 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz meža ugunsgrēkiem, 88 uz glābšanas darbiem, bet 47 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.