Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Zemessargi no Aizkraukles izcīna bronzu

LEPNI PAR UZVARU. Kopvērtējumā sacensībās “Italian Raid Commando 2022” Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komandas dalībnieki, zemessargi, izcīnījām 3. vietu!
Foto no 55. bataljona

Starptautiskās militārajās sacensībās Itālijā piedalās 20 komandas

Itālijā, Varēzes provincē (Lombardijas reģions Itālijas ziemeļos), norisinājās starptautiskas militārās sacensības “Italian Raid Commando 2022”. Ļoti augstu rezultātu — 3. vietu — šajās sacensībās izcīnīja Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komanda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

INGUSS IKSTENS,

ZEMESSARDZES 55. KĀJNIEKU BATALJONA CIVILMILITĀRĀS SADARBĪBAS NODAĻAS VECĀKAIS SPECIĀLISTS KAPRĀLIS

Sacensībās piedalījās 20 komandas no NATO dalībvalstīm — Francijas, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas, Nīderlandes un Vācijas, kā arī no blokam draudzīgās Šveices.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandās bija tikai tie karavīri un virsnieki, kas šobrīd ir aktīvajā dienestā, kā arī militāro skolu kadeti. Mūsu komandai jau bija veiksmīga pieredze, jo sacensībās “Italian Raid Commando 2019” kopvērtējumā izcīnījām 1. vietu. Bijām debitanti, un tāds sasniegums! Dažādu iemeslu dēļ mums nācās divus gadus izlaist, bet šogad ar lielu apņēmību devāmies cīņā.

Bāzes nometni komandas ierīkoja nelielās pilsētiņas Bisusčio apkaimē.

Sacensību pirmajā daļā, kas norisinājās militārajā poligonā Arčizatē, tika iekļauti daudzveidīgi šaušanas vingrinājumi. Labākajiem šāvējiem bija iespēja iegūt “Unuci Lombardia” apbalvojumus: zelta, sudraba un bronzas līmeņa apbalvojumus. Aizkraukles 55. kājnieku bataljona zemessargi izcīnīja vienu sudraba un divus bronzas apbalvojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liela izturība visiem bija nepieciešama, veicot patruļas vingrinājumu kalnainā apvidū, kurā bija iekļauti 15 kontrolpunkti ar dažādiem uzdevumiem. Vingrinājuma trases garums bija 30 kilometri, augstuma starpība sasniedz vienu kilometru. Patruļas trase bija ierīkota dabiskā reljefā — Alpu kalnu pakājē, Valceresio un Ceresio ezera apkaimē. Komandas, katra sastāvēja no četriem dalībniekiem, izmantojot kartes, GPS un orientēšanās paņēmienus, sasniedza 15 kontrolpunktus, kur bija jāveic dažādi fiziski, tehniski un militāri sacensību pamattēmai atbilstoši uzdevumi. Šī gada sacensību taktiskā tēma — izlūkošanas patruļa naidīgā vidē. Šis vingrinājums ilga 15 stundas bez pārtraukuma — no piektdienas nakts līdz sestdienas pēcpusdienai.

Jāatzīmē, ka tās ir ļoti prestižas starptautiskās sacensības, ko atbalsta Itālijas Aizsardzības ministrija un Varēzes pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.