Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Zemessardzes 55. kājnieku bataljona jaunajā bāzē svin spāru svētkus

Zemessardzes 55. kājnieku bataljona jaunajā mājvietā – topošajā bāzē Jaunceltnes ielā šonedēļ svinēja spāru svētkus. Kā atzina būvnieki, šis ir brīdis, kad līdz šim uz papīra esošais projekts iegūst reālas aprises un ļauj saprast, kāds tad šis objekts izskatīsies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba priekšnieks pulkvežleitnants Oskars Purmalis nelielajā svinīgajā pasākumā pateicās visiem, kas iesaistīti jaunās bāzes celtniecībā. Pagājis gandrīz gads kopš brīža, kad jaunās būves pamatos iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. “Šodien mūs kopā pulcējuši spāru svētki, bet nākamreiz kopā pulcēsimies, kad ēka būs pabeigta un nodota ekspluatācijā. Un tie atkal būs svētki. 55. kājnieku bataljona esošā mājvieta Aizkraukles centrā ir nolietojusies, kļuvusi par šauru un nav piemērota bataljona vajadzībām. Jaunā bāze ļaus pilnvērtīgi darboties – pilnveidot zināšanas, uzglabāt tehniku un citu aprīkojumu.” Aptuveni trijos hektāros plašajā teritorijā būs ērta tehnikas novietne, mazgātuve, noliktavas, telpas bataljona štāba vajadzībām, mācību klases, konferenču zāle, pat sporta zāle un tradīciju zāle, kur plānots izvietot sakrātos materiālus par bataljona vēsturi un gūtajiem sasniegumiem.

Jauno mājvietu gaida ikviens 55. kājnieku bataljona karavīrs un zemessargs. Bataljona komandieris majors Aleksandrs Sotnikovs atzina, ka ikreiz braucot garām būvlaukumam, noraugās, kā sokas darbi. “Vislielāko paldies gribu teikt iepriekšējam komandierim pulkvežleitnantam Ingum Manfeldam un majoram Edgaram Reinicānam, kuri aizsāka šo projektu par jaunu bataljona mājvietu, taču pagāja astoņi gadi līdz sākās būvniecība. Protams, paldies arī būvniekiem, kompānijai “Arčers”, kas uzņēmās rūpes par šo objektu un deva cerību, ka beidzot varēsim pārvākties uz plašām, jaunām un ērtām telpām. Pat vēl būvlaukumā esot viss izskatās lieliski, un ja arī būvniecība nedaudz iekavējas, mēs pacietīsimies. Ja tik ilgi esam gaidījuši, tad vēl dažus mēnešus noteikti pagaidīsim.”

Uzņēmuma “Arčers” projekta vadītājs Raivis Tautietis, norādīja, ka objekts ekspluatācijā jānodod augustā, līdz ar to visdrīzāk jau septembrī varēs sākt apdzīvot jaunās telpas. “Mums, būvniekiem, un droši vien arī pasūtītājiem spāru svētki ir būtisks brīdis, kad objekts no projekta, rasējumiem un skaitļu virknēm uz papīra jau tapis par telpiski redzamu būvi. Mēs redzam, cik tas ir liels, augsts, plats, iezīmējas objekta vizuālais izskats.”

Latvijas Republikas Zemessardze ir Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa. Zemessardzes mērķis ir iesaistīt Latvijas Republikas pilsoņus valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā, tā piedalās valsts aizsardzības sistēmas uzdevumu plānošanā un izpildē saskaņā ar valsts aizsardzības plānu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.