Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Xylem trio” Pļaviņās ieskandinās skolas jubileju

Publicitātes foto

Šogad jau desmito reizi Pļaviņu Mūzikas skola rīko Kamermūzikas dienas. Pirmais to pasākums būs piektdien, 7. oktobrī, kad visi aicināti uz mūziķu apvienības “Xylem trio” koncertprogrammu “Dziesmas bez vārdiem” Pļaviņu kultūras centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ik gadu Kamermūzikas dienās Pļaviņās bez maksas var apmeklēt kādu profesionālu mūziķu koncertu. “Xylem trio” apvienojušies mūziķi Rihards Zaļupe (marimba), Oskars Petrauskis (saksofons) un Raimonds Petrauskis (taustiņinstrumenti). Talantīgā trijotne ir starptautiski pazīstami Latvijas mūziķi, apvienojot dažādu mūzikas instrumentu skanējumu.

Kamermūzikas dienu laikā paredzēta arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Arigo Štrāla un Pļaviņu Mūzikas skolas meistarklase vijoles spēlē. Šo iespēju izmantos reģiona mūzikas skolu pedagogi un audzēkņi.

Šogad Pļaviņu Mūzikas skolai ir vēl viens zīmīgs notikums — mācību iestādes 65 gadu jubileja. Skolas direktore Dita Ārgule stāsta, ka Kamermūzikas dienas to ieskandēs, un turpinās citi muzikāli pasākumi. 27. oktobrī mūzikas skolā notiks vēl viena skolas absolventa — Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Normunda Vīksnes kamermuzicēšanas meistarklase un klavieru dueta “AnNo” koncertprogramma, kurā viņš muzicēs kopā ar dzīvesbiedri Antru Vīksni. Arī viņa, tāpat kā Normunds, ir vairāku starptautisku konkursu laureāte. Duets ir viena no noturīgākajām Latvijas kamermūziķu vienībām, un pļaviņiešiem jau bijusi iespēja dzirdēt abu mākslinieku saspēli.

Jubilejas gadā skolā aizsāksies jauna tradīcija, godinot skolas pirmo direktoru un vijoles spēles pedagogu Tālivaldi Mekšu, — ikgadējs konkurss jaunajiem vijolniekiem no Latvijas mūzikas skolām. Tas paredzēts 25. novembrī. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.