Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Visu dara ar prieku. Daudzeses mazpulcēni piedalās Vislatvijas mazpulku nometnē

439. DAUDZESES MAZPULKA DALĪBNIEKI. No kreisās: Keitija, Katrīna, Renārs, skolotāja Ilona, Kristers, Amēlija.

Saulkrastu novada Sējas pamatskolas apkaimē aizvadīta 22. Vislatvijas mazpulku nometne “Visu daru es ar prieku”, kurā piedalījās arī vienīgais Aizkraukles novada mazpulks no Daudzeses.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis ir gaidītākais notikums mazpulcēnu dzīvē. Nometnes mērķis bija veicināt jauniešus domāt par Latvijas lauku attīstības nozīmi, neaizmirstot mazpulcēna četras svarīgākās vērtības — ass prāts, čaklas rokas, stipra veselība un laba sirds. Ar Zemkopības ministrijas finansiālu atbalstu tā norisinājās no 17. līdz 21. jūlijam.

Savulaik, 2000. gadā, Aizkraukles rajonā bija 11 mazpulki. Pašlaik no šiem mazpulkiem palicis tikai viens — 439. Daudzeses mazpulks. Tā dalībnieki ar skolotāju Ilonu Nāburgu pagājušo nedēļu mazpulku nometnē piepildīja ar radošām, sportiskām aktivitātēm, dažādām lauksaimniecības tēmām, izbraucieniem un pārgājienu.

Ilona Nāburga stāsta: “No 439. Daudzeses mazpulka nometnē piedalījās pieci aktīvi, čakli, radoši skolēni. Kopā nometnē bija 109 mazpulcēni no 18 mazpulkiem. Trīs skolēni piedalījās otro reizi, divi — pirmo reizi. Nometnes talismans ir Džaspers. Tas ir izveidots tēls — mazpulcēns ar zaļu cepuri, kurš tika publicēts izdevumā “Mazpulks” pie dažādiem rakstiem un attēliem. Džaspera tēlā iejutās skolēns, kurš arī vadīja nometni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazpulku dalībnieki bija sadalīti grupās. Viņi devās dažādos izbraucienos, piemēram, uz ražotni “Aggregare” un Pirts muzeju. Mūsu grupa apskatīja Augustes iedvesmas dārzu. Tas ir interesants un savdabīgs — skaisti iekopts ziedu dārzs, papildināts ar liela izmēra vides objektiem. Augu un akmens veidotas mandalas. Skaisti! Iepazīstot Saulkrastu novada uzņēmējus, ciemojāmies zemnieku saimniecībā “Zutiņi”. Tur uzzinājām, kā audzē un iegūst jaunas pupiņu šķirnes. Dāvanā katrs saņēma pupiņas, kuras skolēni varēs sēt nākamajā pavasarī. Bērnus interesēja lielajās siltumnīcās audzētie dažādu krāsu un šķirņu tomāti. Degustējām un vērtējām tomātu garšas.

ZEMNIEKU SAIMNIECĪBĀ “ZUTIŅI” bērni uzzināja, kā audzē un iegūst jaunas pupiņu šķirnes. Foto no I. Nāburgas albuma

Lai pilnībā izjustu lauku burvību, ar nakšņošanu teltī vien ir par maz — jādodas garākā pārgājienā. 19 kilometrus garais pārgājiens veda caur Murjāņu veco bobsleja trasi, gar Lojas upes stāvajiem un gleznainajiem krastiem līdz Imanta Ziedoņa klintij. Pārvarot upi, devāmies uz Rāmkalniem pusdienot un baudīt nobraucienu ar rodeli. Pārgājiena maršrutā bija izveidotas stacijas ar dažādiem pārbaudījumiem un aktivitātēm.

Nometne “Visu daru es ar prieku” notiek ne tikai jauniešiem, bet arī to vadītājiem. Mums bija netradicionāla jautra aktivitāte “Slikto manieru tējas dzeršanas pēcpusdiena”. Visjautrākie brīži bija tieši slikto manieru laikā. Šajā tējas dzeršanas aktivitātē atklājās kolēģu aktiermāksla un humora izjūta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saulkrastu pludmalē mazpulcēni piedalījās dažādās sportiskās stacijās, baudīja naksniņas jūras krastā un kokles skaņās sagaidīja saulrietu.

Tradicionāls ir nometnes talantu vakars. Šajā vakarā mazpulcēni rādīja savus talantus: dziedāja, dejoja, izpildīja dažādus akrobātiskus trikus, kā arī vingroja. Kāds izpauda savu talantu, spēlējot kādu mūzikas instrumentu.

Daudzeses mazpulcēni talantu vakarā dziedāja, stāstīja un rādīja grebtas koka karotes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometnes noslēgumā visi mazpulku dalībnieki dalījās savos iespaidos, pārrunāja notikušo. Pēc kopā pavadītas nedēļas, iegūtajiem jauniem draugiem un iespaidiem, atvadas bija ar asarām. Mums patika, ka nometne bija labi organizēta. Katra diena bija ar interesantām, izzinošām un atraktīvām nodarbībām piepildīta, arī laikapstākļi bija labvēlīgi.

Ar nometnē iegūto pieredzi, zināšanām un iespaidiem mazpulcēni atgriezās savā pagastā. Mājupceļš kādam bija jautrs un enerģijas pilns, kāds, noguruma pārņemts, iemiga. Tagad viņi varēs rosināt citus jauniešus aktīvi līdzdarboties mazpulkā un dažādos tā rīkotajos pasākumos.” 

Uzziņa

 “Latvijas Mazpulki” ir viena no lielākajām jauniešu nevalstiskajām organizācijām Latvijā.

 Tajā ietilpst gandrīz 1500 mazpulcēnu un 1700 organizācijas biedru, kuri pārstāv 109 Latvijas mazpulkus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.