Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Viss ģeniālais ir vienkāršs

Kā Ziemassvētku vecītis. Vladimirs Plukšs un viņa ideju realizācija.
Imanta Kaziļuna foto

Aizkrauklietim Vladimiram Plukšam šis ir pirmais mēģinājums darboties Ziemassvētku noformējumu gatavošanas lau­ciņā. Kā liecina atsauksmes, pieteikums ir ļoti veiksmīgs. Pirmos dekorus iegādājās jau pēc pāris minūtēm, līdz to attēli bija ievietoti sociālajos tīklos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vladimirs vairākus gadus dzīvojis Rīgā, pirms tam mācījies Skrīveru vidusskolā, vēlāk strādājis dažādus darbus birojā, tajā skaitā septiņus gadus starptautiskā uzņēmumu profesionālo pakalpojumu tīklā. Kopš ģimenes pieauguma pārcēlies uz Aizkraukles pusi, iegādājies māju, nomainījis profesiju un datoru arvien biežāk aizstāj ar daudz vienkāršākiem rīkiem. Šajā laikā piedalījies konkursos, kurus rīko žurnāls “Dari Pats” — iesūtījis vērtēšanai paša būvēto terasi, bērnu rotaļu laukumu, durvis. “Ja citi izvēlas sakrāt naudu un darbu uzticēt meistaram, es cenšos izdarīt visu pats, saprast, ko māku un varu,” stāsta Vladimirs.

Pērn pirmo dekoru izveidojis ģimenei, tā teikt, pārbaudīja tā dzīvotspēju. Šogad, tuvojoties gadumijai, tapuši adventes vainagi, dekoratīvas eglītes, kompozīcijas ar Ziemassvētku tematiku. Visi dekoros izmantotie materiāli ir paša savāktais dabā — pārsvarā mežā, kā arī no mājas remonta pāri palikušie materiāli. 

Dekori no dabas materiāliem.

Meistars teic, ka, ejot pa mežu, idejas pašas nāk klāt, piemēram, sūnām bagātīgi noaudzis zars pārtop par miniatūru eglīti. Vladimirs teic, ka rokdarbi vienmēr padevušies, tajā skaitā dāvanu saiņošana, un pirmais dekors — kompozīcija ar sūnu eglītēm, svecēm un lampiņām — tapa pagājušajos svētkos paša ģimenei. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoziem, kad daudz vairāk laika jāpavada mājās, ar jau pārbaudītu vērtību nolēmis iepriecināt ne tikai ģimeni, bet arī citus.

Dažas idejas bijušas pašam, citas noskatītas internetā. Tā kā Vladimirs pats remontē salīdzinoši nesen Aizkraukles pagastā iegādātu māju, iekrājies daudz dažādu darbarīku — frēzēšanai, urbšanai, slīpēšanai. Rīki labi noder arī dekoru gatavošanai.

Turpināt iesākto mudinājusi lielā atsaucība sociālajos tīklos — dekoru ar miniatūrajām eglītēm nopirka, tikko tas bija ievietots apskatei internetā. “Neesmu profesionālis, uz saviem darbiem skatos kritiski, tāpēc arī cena tiem pašlaik nav augsta. Vislabāk, ja pircējs, pirms darbu iegādājas, to redz klātienē, tāpēc pašlaik negribas aizrauties ar sūtīšanu caur pakomātiem. Turklāt ne visi darbi tam piemēroti, ir diezgan trausli,” stāsta Vladimirs. Adventes vainagu pamatnē izmantota skaidu plāksne, kas palika pāri no remonta. Eglītes tapušas no koka plauktiņa, kas iegādāts kā mēbele, bet pielietojums līdz šim netika rasts. Lielās garās kompozīcijas izgatavotas no dēļa, kurā izfrēzēta vieta bateriju nodalījumam un padziļinājums dekorācijām. “Pašlaik man vēl nav īstas darbnīcas, visi darbi top, tā teikt, “svaigā gaisā”, šķūnītī. Materiālu sagādāšana un sagatavju izgatavošana aizņem vairāk laika, bet radīšanas process ir ātrs, un liela daļa dekorāciju top vienas dienas laikā. Ja iedvesma nezudīs, pieļauju, ka varētu padziļinātāk mācīties uzņēmējdarbību, izveidot savu mazo biznesu,” teic prasmīgais aizkrauklietis. 

Dekori no dabas materiāliem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.