Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vispirms jāsakārto mājas, tad var domāt par pagalmiem

Pirmdienas vakars Aizkraukles novada domes vadošajiem darbiniekiem tradicionāli bija aizpildīts ar tikšanos kādā no novada apdzīvotajām vietām. Šoreiz tas bija Daudzeses pagasts, kur saieta nama zālē sapulcējās, kā ierasts arī citviet, ap 20 iedzīvotāju.
Iedzīvotāju jautājumu šoreiz bija maz, un no divu stundu garās sanāksmes atbildes uz tiem aizņēma vien 15 minūtes no visa šī laika. Toties bija vērtīgi uzzināt jaunāko gan attiecībā uz novadu, gan Jaunjelgavas apvienību.
Leons Līdums, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs, atgādināja, ka ar šo gadu stājies spēkā jaunais Pašvaldību likums. Tas nosaka lielāku sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā. Lai arī likumā noteiktais dzīvē pilnvērtīgi izpaudīsies sākot no 2025. gada, novada pašvaldība jau šogad plāno sagatavot nolikumu par iedzīvotāju padomju izveidi. Pašlaik vēl nav skaidrības par to, kuras teritorijas apvienosies un veidos savas padomes. Tai jāpārstāv ne mazāk kā 1500 iedzīvotāju. Ja pagastā tāda skaita nebūs, nāksies draudzēties ar kaimiņiem. Padomes veidojot, notiks vietēja mēroga vēlēšanas. Izstrādās nolikumu, pamatojoties uz kuru vēlēšanām izvirzīs kandidātus. Iedzīvotājiem šajās padomēs būs iespēja lemt par budžeta izmantošanu noteiktā apmērā. Par paraugu ņemot šī gada budžetu, summa, ar kuru varētu rēķināties padomes, būtu aptuveni 150 tūkstoši eiro. Tas gan nenozīmē, ka pašvaldība apvienībās vairs neinvestēs papildu līdzekļus. Pateicoties šiem jaunievedumiem ir cerība, ka iedzīvotāji kļūs aktīvāki, pieteiks kandidātus padomju vēlēšanām, kā arī vēlētāju aktivitāte būs augstāka.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.