Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vismaz trešajā daļā ģimeņu sagaidīts trešais bērniņš. Koknesē sveic 2022. gadā dzimušos

Agritas Grīnvaldes-Irukas foto

Skaistā, saulainā vasaras dienā Kokneses apvienības pārvaldes zālē pulcējās ģimenes no Kokneses, Bebriem un Iršiem, lai sveiktu mazulīšus, kas dzimuši 2022. gadā, un viņu ģimenes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī Koknese, Bebri un Irši pēc novadu reformas iekļauti lielajā Aizkraukles novadā, Kokneses apvienība saglabājusi tradīciju sveikt tās ģimenes, kurās pagājušajā gadā sagaidīts ģimenes pieaugums. Uz sirsnīgo pasākumu, kuru vadīja animācijas filmas tēli Mikijs un Minnija, bija aicinātas 43 ģimenes – tieši tik bērniņi 2022. gadā reģistrēti Koknesē, Bebros un Iršos. Ieradās vairāk kā puse, plaši pārstāvēta bija Koknese un Bebri. Kokneses apvienībā var lepoties ar kuplām ģimenēm, jo vienai saimei piepulcējies septītais bērniņš, vienai – sestais, ģimenē sagaidīts arī ceturtais un piektais. Vismaz trešā daļa ģimeņu, kur pērn piedzimis mazulis, ieguvuši daudzbērnu ģimenes statusu, jo sagaidījuši trešo bērniņu.

No pagājušā gada jaundzimušajiem 22 ir meitenes un 21 zēns. Bērniem izvēlēti latviski vārdi, kas jau vairākus gadus ir Latvijas bērnu populārāko vārdu topos, piemēram, Marta, Jēkabs, Elza, Jānis, Miķelis un Laima, kā arī retāki un neparastāki vārdi – Hūberts, Arno, Ulla, Eimija, Everts un Letīcija. Aizvadītajā gadā vienā ģimenē sagaidīti arī dvīņi – divi puikas.

Kokneses apvienības pārvaldes vadītāja Agrita Vagoliņa, sveicot ģimenes, sacīja: “Liels paldies, ka jūs mums esat! Jūs mums esat ļoti nozīmīgi. Ikdienas steigā varbūt tā neliekas, bet katrs no jums ir liela pievienotā vērtība mūsu apvienībai, jo jūs esat mūsu nākotne. Vēlu jums noturēt saikni ar vietu, kur dzīvojat, lai vienmēr šī vieta mūsu mazulīšiem paliek kā svētība.” Arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Vingris izteica gandarījumu, ka Kokneses apvienībā ir tik daudz jaunu ģimeņu ar bērniem, jo kas gan novadam un pašvaldībai var būt svarīgāks par bērniem, tāpēc arī pašvaldība dara, ko var, lai tās atbalstītu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad mazulīši dāvanā saņēma karotīti, kuru rotā Latvijas un Kokneses simboli un ir iegravēts bērna vārdiņš. Tāpat katram mazulītim tika vietējo amatnieku veidots balons ar zaķa simbolu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.