Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vinetas un Andra Rāviņu kolekcijā 160 sveču, ap 1200 pudeļu

apskatāms Aizkraukles bibliotēkas lasītavā iekārtotajā sveču izstādē “Sveces liesma — gaisma dvēselei”. Krāsainās sveces ir no sērenietes Vinetas Rāviņas kolekcijas.
Uz tikšanos Vineta ierodas kopā ar dzīvesbiedru Andri, kurš, kā izrādās, arī ir aizrautīgs kolekcionārs, un mūsu saruna aizvijās līdz viņa kolekcijai.
Runājot par kolekcionēšanu, Vineta pastāsta, ka bērnībā krāja konfekšu papīriņus. Andris teic, ka skolas gados ar tajos laikos puikām raksturīgo pastmarku un auto modelīšu kolekcionēšanu neaizrāvies, šis vaļasprieks viņa dzīvē ienāca vēlāk.
Lasītavā apskatāmās sveces ir tikai Ziemassvētku tematikas. Citas netiek kolekcionētas. Tas gan nenozīmē, ka Rāviņi citas sveces nepērk. Protams, iegādājas un arī dedzina, bet kolekcionē tikai ar Ziemassvētkiem saistītās.
Kā gan šī kolekcija aizsākusies? Pavisam nejauši pirms vairāk nekā 20 gadiem. “Tā ir vīra ideja,” teic Vineta. Andrim darbs bija saistīts ar braucieniem uz Rīgu un kādā tirdzniecības vietā jau pēc gada nogales svētkiem ieraudzījis sveces, kuras pārdeva ar atlaidēm. Tā radušies kolekcijas pirmie eksemplāri. Āķis bija lūpā, un tas mudināja gada beigās atkal noskatīt kolekcijas papildinājumu. “Šādas sveces var nopirkt tikai ap Ziemassvētku laiku. Pēdējos gados kovida dēļ gandrīz nekā nebija, ar lielām mokām pa svecītei dabūjām,” saka Andris. “Kā tuvojas Ziemassvētki, mēs tik pa veikaliem,” vīra teikto papildina Vineta. Pērnā gada nogalē kolekcija kļuva bagātāka par septiņām svecēm.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.