Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vilks staigā Daudzevas centrā

ilustratīvs attēls no canva.com

Pelēko vilku (Canis lupus) skaitam Latvijas mežos ar gadiem ir tendence palielināties. Pēc Valsts meža dienesta (VMD) datiem, pirms 20 gadiem noteiktais šo dzīvnieku skaits bija ap 500, bet šogad un pērn tas nemainīgi ir 1300. Attiecīgi arī nomedīto dzīvnieku skaits palielinājies no 114 2001. gadā līdz 280 šajā medību sezonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vilks, lai arī uzmanīgs dzīvnieks un ierasti cilvēkam virsū neskrien, pēdējā laikā manīts tuvu apdzīvotajām vietām. Decembra vidū vakarā, ap pulksten deviņiem, Elvis Rubenis vilkam gandrīz vai virsū uzbrauca Daudzevā. Elvis stāsta, ka braucis virzienā uz pagasta centru, kad aptuveni 500 metru no “apļa”, pretī graudu kaltei, redzējis, ka pa ceļa vidu iet it kā suns. Piebraucis tuvāk, ieslēdzis tālās gaismas ar domu viņu pabiedēt. Dzīvnieks apstājies aptuveni piecu metru attālumā un pret braucēju pagriezies ar sānu, līdz ar to nebijis šaubu, ka tas ir vilks. Dzīvnieks meties riņķī un pa grāvi aizskrējis no centra pretējā virzienā.

Elvis Rubenis ir mednieks un teic, ka šaubu nav, tas nebija suns. Arī pazīmes dabā, tajā skaitā pēdu nospiedumi, liecina, ka Aizkraukles novadā vilku ir daudz. To apstiprina arī nomedīto skaits — decembra sākumā bija sasniegts valstī noteiktais limits — 280.

LVM kartē, kurā atzīmētas konstatētās pazīmes par vilku klātbūtni 2021./2022. gada medību sezonā, redzams, ka šie dzīvnieki principā sastapti visā valsts teritorijā, izņemot Pierīgu, Bauskas apkārtni, kā arī teritorijā, kas ir aptuveni 100 km attālumā uz austrumiem no Rīgas. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.