Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vietalvietis izvēlas skriet kails. Jaunībā draugi bija kosmonauti

Par Vari Ozoliņu “Staburagam” pastāstīja vietalviete, turienes veikala pārdevēja. Kādā traki aukstā ziemas dienā braukusi pa ceļu un teju vai sabijusies — pretī viņai skrien vīrs, sirmu galvu, ģērbies tikai šortos. Uzzinājusi, ka viņš ir vietalvietis, dzīvo blakus mājā un turklāt gada beigās, 29. decembrī, viņam ir dzimšanas diena — apritēja 82 gadi.
Brašais vietalvietis tagad dzīvo daudzdzīvokļu mājā, ļoti askētiski, dienas vada, mācoties angļu valodu, par ko liecina uz naktsskapīša noliktās četras grāmatas — gramatika, sarunvaloda. Pie sienas vairāki māju attēli. Varis stāsta, ka tajos redzamas viņa trīs mājas. Pirmā bijusi Pierīgā, Langstiņos. To esot pats cēlis. Otrā Ogrē, Ausekļa ielā, un trešā “Rušāni” — Odzienā. Līdzās bildēm glezna tumšās krāsās, ar apdegušiem stūriem, bet ierāmēta glītā rāmī. Gleznas autors esot Varis pats. Šī ir vienīgā no gleznām, kas izglābta ugunsgrēkā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.