Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vietalviete siltumnīcā izaudzē lizantes

Vietalviete Daiga Melbārde pirmo reizi savā siltumnīcā izaudzējusi lizantes.

Vietalviete Daiga Melbārde pirmo reizi savā siltumnīcā izaudzējusi lizantes. Raugoties uz tām, prieks par ziedu skaistumu pārņem gan audzētāju, gan arī tos, kam neparastās puķes tiek uzdāvinātas. Ierasts, ka lizantes ir nopērkamas ziedu salonos, nevis šajos platuma grādos izaudzējamas. Izrādās, viss ir iespējams! Nedaudz pacietības, un arī mēs varam izaudzēt šo skaistumu, pie tam dažādās krāsās!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lizanšu audzēšanas sākums bija atrastā informācija “Facebook”, un ar vietnes starpniecību tika pasūtīti stādiņi. Daiga stāsta, ka viņai ļoti patīk šīs puķes un nolēma pamēģināt tās izaudzēt. “Stādiņi bija ļoti maziņi, ilgi auga,” teic vietalviete. “Sākumā nezināju, ka jāizkniebj galotnīte, lai izaugtu kuplākas, un ka jāatbalsta. Pirmo reizi ir piedodams.” Daiga lika kociņus, atsēja, lai no svara puķes nesagāztos. Tā kā lizantēm nepatīk lietus, tās jāaudzē siltumnīcā, bet tas gan nenozīmē, ka nav jālaista. Ir gan jālaista, gan jāmēslo. Daiga izmantoja minerālmēslojumu “Kristalons”. Atkarībā no tā, kādā augšanas fāzē augi bija, tāds šī mēslojuma paveids tika izmantots.

Daiga vairs īsti neatceras, cik lizanšu stādiņu pasūtīja, iespējams, 50, varbūt pat vairāk. Iesakņojās visi, taču pēc kāda laika pa kādam stādiņam nobeidzās. Daiga arī dzirdējusi no citiem audzētājiem, ka stādiem pēc kāda laika piemetas vīte un nav zināms, kāpēc. Vaicāta, vai audzēšanai šīs ir kaprīzas puķes, vietalviete teic, ka uz šo jautājumu grūti atbildēt un visi audzēšanas knifiņi vēl jāuzzina, taču pirmā pieredze ir pozitīva. “Es katru rītu eju ar viņām aprunāties, ja rūpējas, tad arī aug,” saka Daiga. Kā grieztās puķes tās ilgi stāv vāzē.

Ziedošais skaistums bija pasniegts mazdēlam sporta skolas izlaidumā, uzdāvinājusi arī kaimiņienēm un smej, ka vienu rītu atļāvusies nogriezt arī savai vāzei. Priecājas pati un arī citiem prieks. Daiga atklāj, ka lizantes audzēs arī nākamgad, bet stādus mēģinās izaudzēt pati. Sēklas jau nopirktas, tās jāsēj agri — jau janvārī.

Vai lizantes ir Daigas mīļākās puķes? Viņai vislabāk patīk tās, kuras smaržo. Šogad paplašināti peoniju un liliju stādījumi, siltumnīcā aug arī lielziedu puķuzirņi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.