Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vietalvā ūdeni sildīs saule. Sākušies pašvaldības ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas darbi

Foto no google.com/maps

Vietalvā sākušies pašvaldības ēkas “Pagastmāja” energoefektivitātes paaugstināšanas darbi. Ēkai paredzēti būtiski uzlabojumi, kā arī solārās sistēmas izbūve ūdens uzsildīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēku paredzēts siltināt, veikt apdari, nomainīt logus un durvis, kā arī apkures sistēmu, atjaunot jumtu, uz kura izbūvēs solāro sistēmu. Šobrīd jau sākušies demontāžas darbi, virspamatu siltināšana un bojāto konstrukciju remonts.

“Pagastmājā” izvietots Vietalvas pagasta pakalpojumu, kā arī Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs, bibliotēka, bērnudārzs un tradīciju zāle.

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš stāsta, ka pašvaldības projekta pieteikums Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas atbalsta saņemšanai iesniegts un apstiprināts pagājušajā gadā. Līdz ar to šī gada budžetā paredzēti nepieciešamie līdzekļi tā īstenošanai, un darbi sākušies. Tos pabeigt paredzēts šī gada nogalē. Projekta ieguvums būs saules paneļi uz jumta, kas sildīs ūdeni. Turklāt šādiem zaļajiem risinājumiem paredzēts lielāks Eiropas Savienības fondu atbalsts. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakts

Aizkraukles novada pašvaldības projekta ēkas energoefektivitātes uzlabošanas darbu veikšanai kopējās izmaksas ir 358 842,76 eiro.

Lielākā daļa — 85% — piešķirta no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, 3,75% jeb 13 176,22 eiro ir valsts budžeta dotācija, bet 47 005,54 eiro — pašvaldības finansējums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.