Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Viens izmet, visi maksā. Lielgabarīta atkritumu savākšanas izmaksas Aizkrauklē rēķina trīs sektoros

Lai Aizkraukles pilsētā legāli atbrīvotos no lielgabarīta vai būvgružu atkritumiem, tie ir jānogādā atkritumu savākšanas laukumā. Tā kā tas ir maksas pakalpojums, nereti cilvēki izvēlas lieko vienkārši atstāt atkritumu laukumā pie dzīvojamajām mājām — šajā situācijā par to savākšanu maksā konkrētā sektora mājas iedzīvotāji.
Cīnās ar sekām
Aizkrauklē mainījusies lielgabarīta atkritumu izvešanas kārtība. Spēkā esošie Aizkraukles novada pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka lielgabarīta atkritumus pie konteineriem novietot nedrīkst, iedzīvotājam pašam no tiem likumiskā veidā jāatbrīvojas. Dzīvē tā ne vienmēr notiek, tādēļ namu apsaimniekotājam “Lauma A” nākas nodrošināt lielgabarīta atkritumu savākšanu. Tāpat kā iepriekš, noslēgts līgums ar SIA “Aizkraukles KUK” par lielgabarīta atkritumu savākšanu. Pilsētas teritorija sadalīta trīs sektoros, maksa par lielgabarīta atkritumiem tiek izdalīta uz konkrētā sektora māju iedzīvotājiem. Summa tiek aprēķināta, par pamatu ņemot tādu pašu lielgabarītu nodošanas maksu, kāda tā ir “Vidusdaugavas SPAAO” atkritumu šķirošanas un pārkraušanas stacijā Aizkrauklē, kā arī ņemot vērā pakalpojuma jeb savākšanas izmaksas.
“Lielgabarīta un būvgružu atkritumus nedrīkst novietot pilsētas sadzīves atkritumu laukumos, ir konkrēti veidi, kā no tiem atbrīvoties. Šobrīd mēs cīnāmies ar sekām. Rūpējoties par sakoptību pilsētā, esam spiesti slēgt līgumu un maksāt par šo atkritumu savākšanu, jo ir negodprātīgi cilvēki. Ja visi rīkotos pareizi un šī pakalpojuma nodrošināšana nebūtu nepieciešama, būtu vairāk līdzekļu, ko novirzīt kaut kam citam. Esam pilnveidojuši lielgabarīta atkritumu izvešanas sistēmu — SIA “Aizkraukles KUK” piefiksē sektoru, kurā atkritumus savāc. Tos nosver, un mūs informē par savākto daudzumu. Apjoma izmaksas tiek izdalītas uz mājām, kas ir konkrētajā sektorā. Agrāk lielgabarīta atkritumus vāca vienā dienā visā pilsētā, tagad pēc konkrēta grafika piefiksējam izvesto, lai aprēķinātu un dalītu izmaksas uz piesaistītajām mājām. Rēķinā šī summa atsevišķi netiek uzrādīta,” skaidro “Laumas A” valdes loceklis Andris Zābelis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.