Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vienojas kustībpriekā. Aizvadīti Aizkraukles novada senioru sporta svētki

Baibas Skabas foto

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar devīzi “Neprāto, piedalies, kustībpriekā vienojies!” šonedēļ aizvadīti Aizkraukles novada senioru sporta svētki, ko rīkoja Aizkraukles senioru biedrība “Askrāde”. Daudz neprātoja un novada centrā tikās seniori no Aizkraukles, Kokneses, Skrīveriem, Neretas, Pļaviņām un Mazzalves ne tikai lai savā starpā sacenstos, bet arī satiktos, iepazītos un interesanti kopā pavadītu laiku.

Mēs esam pieredzējuši

Uzrunājot klātesošos un uzsverot, ka galvenais nav uzvarēt, bet piedalīties, Aizkraukles novada Sociālā dienesta vadītāja vietniece Ilze Kļaviņa sacīja: “Jūs šodien “nošaujat vairākus zaķus ar vienu šāvienu”. Jūs saliedējaties, uzturat savus sirsniņu kārtībā, un tas ir ļoti svarīgi, jo veselība ir pirmajā vietā. Vēlu jums veiksmi!” Arī Aizkraukles senioru biedrības “Askrāde” valdes priekšsēdētāja Ērika Dāldere bija priecīga, ka ir izdevies uz šo pasākumu saaicināt novada seniorus kuplā pulkā. Pērn aizkraukliešiem piebiedrojās vien skrīverieši un koknesieši. “Mēs neesam ne seni, ne veci, mēs esam pieredzējuši. Mēs esam pieredzējuši gan dzīves, gan sporta gudrībās. Galvenais ir kopābūšana, jo katrs mēs esam savā pagastā. Es ceru, ka šis mums būs starts, lai visi kopā varētu bagātināt sevi, bagātināt kaimiņus. Novēlu izdošanos, veiksmi, lai uzvar draudzība!” vēlēja Ērika Dāldere.

Sevi prezentēja un pārējiem veiksmīgus startus vēlēja Skrīveru “Zaļā zeme”, Pļaviņu “Ābeļziedi”, Neretas “Pūces”, Kokneses “Pīlādzītis”, Mazzalves “Ērberģe” un Aizkraukles “Askrāde”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sveic jubilejā

Sacensību galvenais tiesnesis bija Jānis Plinta, pārējie bija palīgi no senioru biedrības “Askrāde”. Komandu pārstāvji sacentās gan komandu, gan individuālajās disciplīnās.

Individuāli spēkus izmēģināt varēja “Minifutbolā”, “Šautriņās”, aktivitātē “Bumba grozā”, “Riņķu mešanā” un “Ķirsīšos”. Komandu saliedētība, atjautība, līdzjušana un spēks atklājās “Zivīs”, “Krustiņos un nullītēs” un “Līklocī”. Laikapstākļi šoreiz īpašus sarežģījumus sacensību dalībniekiem nesagādāja, vien stiprāka vēja pūsma patraucēja šautriņu mešanā, taču ap apbalvošanas laiku savilkās biezāki mākoņi.

Kamēr tiesneši apkopoja rezultātus, koncertu sniedza Aizkraukles senioru ansambļa “Maļinovij zvon” dāmas. Viņu dziesmas gan lika dziedāt līdzi, gan uzlaist pa kādai dejai. Pārsteiguma brīdis tika sagādāts koknesietim Jānim Bērziņam. “Pīlādzīša” seniori viņu sveica dzimšanas dienā. Sveicienam pievienojās arī pārējie sanākušie, savukārt “Maļinovij zvon” par godu jubilāram nodziedāja dziesmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamās sacensības jārīko koknesiešiem

“Noskaidroti labākie no labākajiem, sliktāko te nebija vispār,” sākot apbalvošanu, sacīja galvenais tiesnesis Jānis Plinta. Sākumā tika apbalvoti uzvarētāji individuālajās sacensībās. Šautriņu mešanā precīzākie bija Dzintars Spurītis (Skrīveri), Staņislavs Ivbulis (Aizkraukle) un Jānis Ielejs (Skrīveri). Sīva cīņa norisinājās arī “Ķirsīšos”, un te godalgotais trijnieks ir Velta Ostrovska (Mazzalve), Silvija Kauškale (Nereta) un Jānis Bērziņš (Koknese). Riņķu mešana vislabāk padevās Nikolajam Treškovam (Aizkraukle), Jānim Bērziņam (Koknese) un Vilnim Mironovam (Pļaviņas). Minifutbolā uzvarēja Lība Zukule (Koknese), Lidija Fogele (Pļaviņas) un Silvija Kauškale (Nereta). Bumbu grozā visbiežāk raidīja Jānis Bērziņš (Koknese), Vija Ieleja (Skrīveri) un Ivans Burikins (Pļaviņas).

Spēcīgākie metēji bija no “Zaļās zemes”, veiksmīgākie makšķernieki — mazzalvieši, Pļaviņu “Ābeļziedi” — labākie ķirsī kāpēji, skanīgākā prezentācija izdevās Neretas “Pūcēm”. Komandu disciplīnās trešā vieta Aizkraukles “Askrādei”, otrajā vietā — Neretas “Pūces”, pirmo vietu izcīnīja un ceļojošo kausu nopelnīja Kokneses “Pīlādzītis”. “Askrādes” vadītāja Ērika Dāldere izteica priekšlikumu, ka nākamās spēles varētu rīkot uzvarētājkomanda, kas ar skanīgu “jā” tika atbalstīts.

Ērikas kundze “Staburagam” atzina, ka ir priecīga, ka izdevās sarīkot šos svētkus, sapulcināt seniorus arī no kreisā krasta un saturīgi pavadīt dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī “Pīlādzīša” vadītāja Zenta Bērziņa bija priecīga par uzvaru: “Man ir prieks par mūsējiem, man prieks par to, ka mūs atbalstīja Kokneses sporta centrs. Man prieks par Neretas “Pūcēm”, pļaviņiešiem, par visiem, kas te atbraukuši un kas viņus atbalstījuši. Ikdienā mēs neesam nekādi sportisti. Ikdienā ir dārzkopība, mājas solis un pārējais. Šādas sacensības varētu būt senioriem sporta centros.

Mūsu Ņinai ir jau pāri 80, un viņa pati izteica vēlmi piedalīties. Arī visi pārējie, kuri gribēja piedalīties, ir te. Cilvēks dzīvo tad, kad viņš kustas. Kustība ir dzīvība. Jo vairāk veci cilvēki kustas, jo ilgāk viņi dzīvo.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.