Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vieni izdomā, otri likvidē

Attēls no adazunovads.lv

Sociālajos tīklos ceļo Valles skolas direktora Jāņa Viegliņa paustais par nedienām pasta dēļ, pareizāk sakot, tā neesamības dēļ Valles pagastā: “Varam kopā iesmiet. Man kā direktoram valsts centralizēto eksāmenu, tātad skolēnu, darbi jāsūta pa pastu uz Valsts Izglītības satura centru. Bet ir problēma — pasta nav! Vallē, kur atrodas Valles pamatskola, pastu slēdza. Pasts Vecumniekos, kas atrodas 17 kilometru tālāk, strādā līdz pulksten vieniem. Līdz ar to, lai skolēnu atbildes nogādātu uz Rīgu, man nepieciešams braukt uz Bauskas pasta nodaļu, tā šodien strādā līdz pieciem. 40 kilometru braucu uz pasta nodaļu, lai aizsūtītu uz Rīgu aploksni. To sauc par nesinhronizāciju — vieni izdomāja sūtīt pa pastu, bet otri pastu likvidēja. Tieši tik vienkārši!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiešām vienkārši, tikai iesmiet gan negribas. Tas lika aizdomāties arī par mūsu novada skolām un to attālumiem līdz tuvākajām pasta nodaļām. Tur, kur pasta nodaļas vēl darbojas, skolu vadītājiem ar eksāmenu darbu nosūtīšanu problēmu varētu nebūt. Cerams, ka tad, kad eksāmeni beigušies un darbi sūtīšanai sagatavoti, pasta nodaļas darba laiks vēl nav beidzies. Pasta nodaļas vairs nav Bebru, Daudzeses, Seces pagastos, kas nozīmē, ka šo skolu vadītājiem centralizēto eksāmenu darbi jānogādā līdz tuvākajām pasta nodaļām vairāk nekā 10 kilometru attālumā. Tomēr mazliet labākā situācijā nekā Valles skolas direktors.

Iespējams, ka šī nesinhronizācija radusies laika gaitā, jo tad, kad centralizētos eksāmenus ieviesa, iespējams, pasta nodaļas vēl bija visos pagastos. Tikai laika gaitā tam nav rasts risinājums. Kā izteicās kādas skolas vadītāja, darbu sūtīšana sagādā neērtības. Varbūt iet solī ar laiku un centralizētos eksāmenus varētu kārtot elektroniski?

Maija beigās “Latvijas pasts” informēja, ka, “izvēršot savu klātbūtni gan blīvi apdzīvotās vietās, gan nomaļākās valsts teritorijās, šogad plāno novietot vairāk nekā 200 pakomātu”. Patlaban Latvijā ir 252 pakomāti. Uzņēmums līdztekus jaunu pakomātu izvietošanai attīsta arī esošo pārklājumu, aprīkojot pakomātus ar specializētu vēstuļu nosūtīšanas nodalījumu. Aprakstītā funkcionalitāte ir integrēta visos šogad uzstādītajos pakomātos. Aizkraukles novadā šogad “Latvijas pasts” novietojis pakomātus Jaunjelgavā un Skrīveros. Līdz 2025. gadam pakomātu skaitu plānots palielināt līdz 500.

Tas atrisinās pasta neesamību? Jācer, ka starp šiem 500 kāds būs arī mūsu novada attālākajās vietās — Iršos, Bebros, Mazzalvē, Vietalvā un citur. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.