Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vidusskolēniem sācies eksāmenu laiks

PIRMAIS VALSTS PĀRBAUDES DARBS — vienā no svešvalodām. Jauniešiem šogad jānokārto trīs obligātie centralizētie eksāmeni — latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā. Pārējie ir pēc skolēnu izvēles.
Foto no LETA

Šonedēļ vidusskolēniem sācies eksāmenu laiks. Kā ierasts, pirmo valsts pārbaudes darbu jaunieši kārto vienā no svešvalodām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidējās izglītības iegūšanai šogad jānokārto trīs obligātie centralizētie eksāmeni — latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā. Pārējie ir pēc skolēnu izvēles. Turklāt šajā mācību gadā vidusskolā vienā mācību priekšmetā notiks paralēli dažādi eksāmeni. Skolēni, kuri sākuši mācības atbilstoši iepriekšējam standartam un šogad ir 12 . klasē, pēdējo reizi arī eksāmenus kārto atbilstoši iepriekšējiem standartiem. Vienlaikus šis ir pirmais mācību gads, kad skolēni, kuri mācās vēl 11. klasē, pirmo reizi varēs kārtot eksāmenus pēc jaunā vispārējās vidējās izglītības standarta. Atbilstoši tam optimālā līmeņa eksāmenus latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā jau šogad varēs kārtot skolēni, kuri pabeigs kursus optimālajā līmenī. Centralizētie eksāmeni dažādos mācību priekšmetos notiek līdz pat 10. jūnijam, bet tiem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nevarēs pārbaudījumus kārtot noteiktajā laikā — līdz 1. jūlijam.

Arī šogad Valsts policija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā veiks pasākumus, lai novērstu uzdevumu neatļautu izpaušanu. Eksāmenu dienu rītos izlases kārtībā Valsts policija kopā ar centra pārstāvjiem apmeklēs dažādas izglītības iestādes, lai pārbaudītu, kā tiek ievērotas prasības par eksāmenu darbu drošu uzglabāšanu un aizliegums eksāmenu darbu aploksnes atvērt pirms noteiktā laika. Pirms ierašanās izglītības iestādēs to pārstāvjus nebrīdinās. Tostarp eksāmenu uzdevumos ir iestrādāti papildu drošības elementi, kas ļaus vieglāk identificēt pārkāpēju.

Tā kā pandēmija nekur nav zudusi un eksāmenus kārto klātienē, jāievēro arī epidemioloģiskie drošības pasākumi. Valsts izglītības satura centrs informē, ka atbilstoši iepriekš minētajiem normatīvajiem aktiem visām eksāmena norisē iesaistītajām personām jāveic testēšana, pedagogiem (novērotāji, vērtētāji) jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, jālieto mutes un deguna aizsegi, jāievēro vismaz divu metru distance starp galdiem un jāveic dezinfekcijas pasākumi, regulāra telpu vēdināšana, arī eksāmena norises laikā. Pēc iespējas jāsamazina skolēnu skaits vienā telpā.

Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sarmīte Kļaviņa informēja, ka eksāmenu norise visās novada vidusskolās notikusi veiksmīgi, nodrošinot un ievērojot visas nepieciešamās prasības. Visvairāk jauniešu kārto eksāmenu angļu valodā — 171, krievu valodā — 10, bet vācu valodu tāpat kā iepriekš nav izvēlējies neviens. Lai būtu epidemioloģiski droši, eksāmenus visi kārto savās izglītības iestādēs, arī gadījumos, ja ir mazs skolēnu skaits konkrētajā pārbaudījumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.