Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Vidupe” tuvojas pilngadībai. Pļaviņu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs izdejoja savu 15 gadu jubileju

JUBILĀRI — Pļaviņu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vidupe”. Foto no “Vidupe”

Pļaviņu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vidupe” izdejoja savu 15 gadu jubileju. Svētku koncerts “Trīssolis līdz pilngadībai” aizvadīts kopā ar saviem deju draugiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā uzstājās ne tikai gaviļnieki, bet arī abi kolektīvi “Pēda” no Aizkraukles, “Daugaviņa” no Pļaviņām, “Dzēse” no Skrīveriem, “ Kodols” no Jaunjelgavas un “Amizieris” no Galēniem.

Domu, ka Pļaviņās vajadzētu izveidot vidējās paaudzes deju kolektīvu, savulaik izteica kultūras centra vadītāja Astrīda Davidova, kultūras darbiniece Kristīne Ginaite un bijusī pašvaldības vadītāja Gunta Žilde, kura pati joprojām ir dejotāju rindās. Vadītāja darbā uzrunāts Jānis Reiters, kurš “Vidupi” vada visus šos gadus. Pirmais koncerts pēc kopā sanākšanas rudenī aizvadīts jau Ziemassvētkos, turpat, Pļaviņu kultūras centrā. Kolektīvam tad vēl nebija sava nosaukuma. No vairākiem variantiem dejotāji par labāko atzina Jāņa dzīvesbiedres un “Daugaviņas” vadītājas Inetas Reiteres piedāvāto “Vidupi”, jo Pļaviņas ir viducī starp Rīgu un Daugavpilī, kā arī gluži vai upju viducī.

Šajā laikā kolektīvam bijis daudz koncertu gan pašu mājās, gan citos novados un valstīs. Neaizmirstamākais bijis Horvātijā. “Vidupe” piedalījusies arī trijos Dziesmu un Deju svētkos, arī šovasar aizvadītajos. Šobrīd kolektīvā ir desmit dāmas un astoņi kungi, no kuriem pieci dejotāji ar kolektīvu saistīti visus 15 gadus. Dejotāju rindās koncertos uz skatuves bieži vien ir arī pats vadītājs Jānis Reiters. 

MĒĢINĀJUMA LAIKĀ aizvadītajos Dziesmu un Deju svētkos. Foto no Pļaviņu kultūras centra

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.