Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vicinot varavīksnes karogu satrakoto tautiešu priekšā

Nedēļa sākās ar nevienprātīgi vērtētu svētku dienu, kas daudzus pārsteidza pirmdienas rītā, liekot pēkšņi pārplānot darbus, vecākus palikt mājās ar bērnu, jo nestrādāja bērnudārzi, atcelt preču piegādes utt. Brīvdienu režīmā strādāja arī ārsti. Aprēķināts, ka haotiskā brīvdiena valstij kopumā radīja ap 10 miljonu eiro zaudējumu, papildu izmaksas, jo tiem, kuri strādā brīvdienā, samaksa ir lielāka. Pirmdienas rīts Aizkrauklē bija neierasti kluss, jau tā patukšajās pilsētas ielās redzēju vien pa retam gājējam un braucējam. Saeimas vairākums, hokeja eiforijā dzīvojošs, par brīvdienu lēma naktī no svētdienas uz pirmdienu. Kā vienu no priekšlikuma autoriem min Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu. Pēkšņo brīvdienu par “lētu populismu” nosauca viens no Saeimas deputātiem — Jānis Skrastiņš. Viņš un vēl divi balsoja ar “atturos”. Žēl, ka citus jautājumus tautas kalpi nespēj izlemt tik operatīvi. Esmu laikam viens no retajiem, kuru hokejs neinteresē, un par Latvijas komandas uzvaru uzzināju tikai no ziņām medijos. Līdz ar to šāda brīvdiena šķita neadekvāta, lieka. Vai tas nozīmē, ka turpmāk katru gadu 29. maijs būs “sarkanā” diena kalendārā par godu šim vēsturiskajam notikumam? Līdzīgi kā Lieldienas vai Neatkarības atjaunošanas diena?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.