Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vētra Aizkraukles novadu saudzējusi. Jelgavā norauj jumtu piecstāvu mājai.

Otrdien, 18. janvārī kravas automašīna bija noslīdējusi no ceļa uz Neretas apļa. Imanta Kaziļuna foto
Otrdien, 18. janvārī kravas automašīna bija noslīdējusi no ceļa uz Neretas apļa. Imanta Kaziļuna foto

Iršu pagastā nokritis koks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 17. janvāra plkst. 6.30 līdz 18. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 43 izsaukumus – trīs uz glābšanas darbiem, 38 uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā diennaktī Zemgalē glābēji 30 reizes devās likvidēt spēcīgā vēja radītos postījumus. No ceļa braucamās daļas, transportlīdzekļiem, ēkām un elektrolīniju vadiem novāca nolūzušus koki, kā arī demontēja vai nostiprināja atrautus jumta segumus. Aizkraukles novada Iršu pagastā glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušu koku.

„Ja citās vējainās dienās lielākoties novācām uz ceļa nokritušus kokus, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu satiksmi, šoreiz vējš vairākām ēkām norāva daļu jumta seguma, kā arī gāza kokus uz elektrolīnijām. Saspringtākā situācija veidojās Jelgavas pusē, kur īsā laika posmā pēc pulkstens trijiem pēcpusdienā saņemti vairāk kā desmit izsaukumi. Lai pēc iespējas ātrāk tiktu galā ar šiem postījumiem, seku likvidēšanas darbos iesaistījām arī ugunsdzēsēju glābējus no blakus novadu daļām un posteņiem un tie turpinājās līdz vēlai naktij,” informē VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Raivis Pužulis.

Sabojāta automašīna

Jelgavā glābēji 13 reizes devās likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas. Lielajā ielā piecstāvu dzīvojamai mājai vējš bija norāvis jumta segumu un konstrukcijas apmēram 150 m2 platībā. Ugunsdzēsēji demontēja bīstamās konstrukcijas, lai tās neapdraudētu gājējus un autovadītājus. Negadījuma seku likvidēšanas darbi noslēdzās pēc trīs stundām. Strautnieku ielā Jelgavā dzīvojamās mājas jumtam un Elektrības ielā ražošanas ēkai vējš bija atrāvis jumta konstrukcijas, kuras ugunsdzēsēji glābēji nostiprināja. Zemgales prospektā ugunsdzēsēji glābēji demontēja vēja atrautās jumta konstrukcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palīdzības ielā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija nokritis uz vieglās automašīnas un ceļa braucamās daļas. Zālītes ielā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija nokritis uz dzīvojamās mājas jumta. Kalnciema ceļā koks bija nokritis uz vieglās automašīnas un dzīvojamās mājas.

Zars draud uzkrist uz elektrības vadiem

Ugunsdzēsēji glābēji saņēma divus izsaukumus uz Kazarmes ielu – vienā vietā tika nozāģēts aizlūzis zars, kas draudēja nokrist uz elektrolīnijas, bet otrā vietā – koks, kas bija iekritis elektrolīnijas vados. Kr. Barona un Jēkaba ielā koki bija uzgāzušies elektrolīnijas vadiem. Brīvības bulvārī koks no ceļa braucamās daļas bija novākts pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Klijēnu ceļā koks bija nokritis uz apgaismes staba un brauktuves.

Vēja bojāta māja Jelgavas novada Jaunpēterniekos. Foto no lsm.lv

Jelgavas novadā VUGD reģistrēja piecus izsaukumus – Platones ielā Vircavā ugunsdzēsēji glābēji demontēja aizlauztu dūmvadu, Liepu ceļā Zaļeniekos ugunsdzēsēji glābēji no nolūzuša koka atbrīvoja elektrolīniju un mājas sienu, Platones un Lielplatones pagastā koks bija nokritis uz ceļa braucamās daļas. Lielplatones pagastā ugunsdzēsēji glābēji noņēma koka zaru no elektrolīnijas un sakārtoja brauktuvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Rīga-Bauska šosejas autpbuss ieslīd grāvī.

Tukuma novadā ugunsdzēsēji glābēji sešas reizes saņēma izsaukumu uz vēja radīto postījumu likvidēšanas darbiem. Slampes pagastā koks bija uzkritis braucošai automašīnai. Engures un Smārdes pagastā, L.Dzelzceļa un Salas ielas krustojumā Tukumā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušu koku un tādējādi atjaunoja satiksmi. Lestenes un Džūkstes pagastā koks bija uzkritis uz elektrolīnijas.

Dobeles novada Īles pagastā koks bija uzkritis uz elektrolīnijas un aizšķērsojis brauktuvi, bet Bērzes pagastā – uz ceļa braucamās daļas. Bauskas novada Vecumnieku pagastā divās vietās koks bija nokritis uz ceļa braucamās daļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar pēcpusdienā Talsu ielā Tukumā vienstāva dzīvojamā mājā pie dūmvada dega starpstāvu pārsegums 0,5 m2 platībā.

Plkst.15.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Bauskas novadu, kur uz autoceļa Bauska – Rīga bija avarējis satiksmes autobuss. Transportlīdzeklis bija noslīdējis no ceļa braucamās daļas un apgāzies uz sāniem. Pirms VUGD ierašanās caur autobusa jumta lūku bija evakuējušies 10 cilvēki, no kuriem četrus apskatīja NMPD mediķi. Degvielas noplūde no avarējušā transportlīdzekļa netika konstatēta un tam tika atvienotas akumulatoru klemmes. Plkst.16.23 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 399 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 340 uz glābšanas darbiem, bet 42 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.