Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vēsturiski augstākais panākums florbolā

Latvijas florbola čempionāta otrās līgas uzvarētāji — komandas “Aizkraukle/Veterāni” florbolisti. Kristapa Kovaļevska foto

Latvijas florbola čempionātā otrās līgas turnīrā čempionu kausu un zelta medaļas izcīnīja pašmāju vienība “Aizkraukle/ Koknese”, kas Lielvārdes sporta centrā notikušajā finālmačā ar 9:7 pārspēja komandu “FK Tērvete”. Tas ir komandas vēsturiski augstākais panākums, uz kuru spēlētāji ceļu bruģējuši desmit gadu garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrās līgas finālspēles rezultātu jau 4. minūtē ar precīzu metienu atklāja komandas “Aizkraukle/Koknese” florbolists Raivis Kurnigins. 8. minūtē Juris Tomaševskis panāca rezultātu 2:0, bet 11. minūtē ar raidījumu vārtos atbildēja tērvetnieks (1:2). Pēc pirmā perioda aizkraukliešu un koknesiešu apvienotā komanda bija vadībā ar 3:1. Spēles vidū “Aizkraukle/Koknese” bija panākusi sešu vārtu pārsvaru — 8:2. Pēc otrās trešdaļas rezultāts bija 8:5. 48. minūtē pēc Jāņa Kalniņa vārtu guvuma rezultāts kļuva 9:5. Atlikušajā laikā tērvetnieki rezultāta starpību samazināja, tomēr uzvaru ar 9:7 svinēja un čempionu kausu ieguva komanda “Aizkraukle/Koknese”.

Uzvarētāju labā četrus rezultativitātes punktus guva Raivis Kurnigins un Jānis Kalniņš. Divi punkti Riharda Kraukļa kontā, bet labākā spēlētāja balvu saņēma vārtsargs Mārtiņš Kavoss, kurš atvairīja 29 no 36 pretinieku metieniem.

Kopā sezonas laikā “Aizkraukles/ Kokneses” komandā spēlēja 24 spēlētāji, komandu vadīja treneris Kaspars Židovs. Par komandas rezultatīvāko sezonas spēlētāju kļuva Niklāvs Vingris ar 75 punktiem, Rihards Krauklis iekrāja 64 punktus, Rolandam Rubīnam 56 punkti.

Apvienotā Kokneses un Aizkraukles komanda izveidojusies salīdzinoši nesen — kopā startē vien dažus gadus. Krietni ilgāku laiku turnīra otrajā līgā par godalgām cīnījās tieši koknesieši — kopumā čempionātā aizvadīts aptuveni desmit sezonu. Šo gadu laikā augstākie sasniegumi bija divas reizes izcīnīta 3. vieta, vienreiz — sudraba godalgas.

Šīs sezonas uzvara ir vēsturiski augstākais sasniegums, spēlējot šajā līgā. “Kopumā sezona bija laba. Turnīra sākums un vidus neaizritēja tik gludi, kā gribētos, taču, tuvojoties sezonas noslēgumam, saņēmāmies, pastiprinājām spēlētāju rindas, kas arī deva rezultātu. Komandā spēlē Kokneses un Aizkraukles florbolisti, daži spēlēt brauca no tālienes — tie, kas šobrīd uz vietas vairs nedzīvo, bet ir no mūsu puses. Uz finālu braucām ar vienu mērķi — uzvarēt. Visi bijām attiecīgi noskaņojušies, emocijas bija sakāpinātas. Esam bezgala priecīgi, uzvara čempionātā ir panākums, uz kuru komanda gājusi vairākus gadus,” stāsta Rihards Krauklis, komandas “Aizkraukle/ Koknese” pārstāvis.

Tagad spēlētāji atpūtīsies. Tuvāk rudenim sanāks kopā un izlems, ko darīt tālāk — kurā līgā aizvadīs nākamo sezonu, vēl nav zināms. R. Krauklis stāsta, ka katram spēlētājam ir savi iekšējie, profesionālie mērķi, uz ko tiekties florbola laukumā. Jaunākie, perspektīvākie spēlētāji var vēlēties spēlēt augstākā līgā, pieredzējušākajiem florbolistiem, kuri spēlē prieka pēc, var nebūt tik lielu ambīciju, lai paliktu un sezonu aizvadītu, sacenšoties otrajā līgā.