Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Veselības mācība skolās — vai glābiņš?

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2020. gadā grūtniecība pārtraukta 524 meitenēm vecumā no 15 līdz 19 gadiem
Pandēmija un karš Ukrainā parāda, ka sabiedrībai trūkst zināšanu par elementāriem veselības jautājumiem. Gandrīz trīs gadus ik uz soļa skanēja atgādinājumi par nepieciešamību mazgāt rokas — ieradumu, kas būtu jāapgūst jau bērnudārza vecumā. Turklāt Latvijā ir vieni no sliktākajiem veselības rādītājiem Eiropas Savienībā.
Latvijas Jauno ārstu asociācija risinājumu redz veselības mācības atjaunošanā visās skolās. Šis jautājums kā karsts kartupelis viļāts jau vismaz gadus desmit.
Trauksmi ceļ jaunie ārsti
“Kopš tā laika, kad veselības mācību kā atsevišķu priekšmetu likvidēja, iedzīvotāju veselības rādītāji kļuvuši vēl sliktāki nekā iepriekš,” bažas pauž Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes locekle Ieva Znotiņa. Tādēļ organizācija ar atklātu vēstuli vērsusies pie Latvijas politiķiem — premjera Krišjāņa Kariņa, izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces, veselības ministra Daniela Pavļuta, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Arvila Ašeradena un citiem. Tajā jaunie ārsti rosina atjaunot skolās veselības mācību kā obligātu mācību priekšmetu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.