Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Velobraucēji gatavojas finālam. Labākie piedalīsies Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās

JĀGATAVOJAS FINĀLAM, kurš notiks Rīgā. Šķēršļu trasē aizkrauklietis Miks Mucenieks. Kristīnes Silovas foto

Aizkrauklē aizvadīts “Jauno satiksmes dalībnieku forums”, kurā Aizkraukles un Skrīveru velosipēdisti ne tikai apguva un pārbaudīja drošai dalībai ceļu satiksmē nepieciešamās zināšanas un prasmes, bet arī sacentās par vietu Latvijas jauno velosipēdistu izlasē un iespēju savu valsti pārstāvēt Eiropas sacensībās. Iespēju prasmes apliecināt otrajā kārtā ieguva seši novada jaunieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 17. maijam norisinās “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” pirmās kārtas 27 reģionālās sacensības, kurās skolēni apliecina zināšanas ceļu satiksmes noteikumos, velosipēda uzbūvē, pirmās palīdzības sniegšanā un braucot izpilda dažādas šķēršļu joslas. Sacensībām noslēdzoties, noskaidros 196 labākos jaunos satiksmes dalībniekus, pirmo trīs vietu ieguvējus visos posmos, kas sacentīsies finālā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā, 31. maijā.

Aizkrauklē notikušajā kārtā piedalījās Aizkraukles novada vidusskolas, A. Upīša Skrīveru vidusskolas un Lēdmanes pamatskolas bērni. Iespēju apliecināt prasmes finālā ieguva pirmo trīs vietu ieguvēji zēnu un meiteņu konkurencē. Zēnu grupā uzvarēja skrīverieši — Raivis Gaņins, 2. vietā Markuss Justs, bet trešā ceļazīme uz finālu pienākas aizkrauklietim Mikam Muceniekam. Identisks izkārtojums arī meiteņu grupā, visaugstāko rezultātu uzrādīja skrīverietes, attiecīgi — Paula Kursīte un Lauma Ozoliņa. 3. vieta Annijai Štikānei no Aizkraukles.

Foruma trešās kārtas noslēgumā tiks izvēlēti četri dalībnieki (divas meitenes un zēni) ar visaugstāko iegūto vērtējumu un iekļauti Latvijas izlases sastāvā, lai savu valsti pārstāvētu Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l’Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās (The European Traffic Education Contest). 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.