Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vēlaties atrast labas ziemas riepas? 4 aspekti pareizas izvēles veikšanā

Lai arī laikapstākļi vēl lutina, pieredzējuši autovadītāji zina, ka situācija var mainīties visai strauji, tādēļ prātīgi par automašīnas sagatavošanu aukstajai sezonai parūpēties savlaicīgi.

Ziemas riepas ir obligāta prasība no 1. decembra, taču, ņemot vērā, ka ziemai raksturīgie laikapstākļi mēdz pārsteigt ātrāk, par šo jautājumu ieteicams parūpēties ātrāk. Der atcerēties, ka minimālais pieļaujamais protektora dziļums ziemas riepām ir 4 mm, un, lai justos droši uz ceļa, riepām ir jābūt labā darbā kārtībā. Svarīgi ir arī ņemt vērā riepu ražošanas laiku – arī riepām ir derīguma termiņš, kas parasti ir 5 – 6 gadi no to ražošanas brīža.

Ja, veicot savu riepu pārbaudi, tiek konstatēts, ka ir pienācis laiks iegādāties jaunas ziemas riepas, lasiet raksta turpinājumu un uzziniet, kādus galvenos aspektus ņemt vērā, lai izvēlētos labāko risinājumu!

Riepu izmērs

Svarīgs kritērijs, kas ir jāņem vērā – riepu izmērs. Tas noteikti ir jāizvēlas saskaņā ar auto ražotāja sniegtajām rekomendācijām – informācija par to atrodama auto īpašnieka rokasgrāmatā, kā arī degvielas bākas vāciņa iekšpusē.

Vienam automašīnas modelim var būt piemērotas vairāku izmēru riepas, tādēļ būtu jāizvērtē vēl arī citi faktori. Nepieciešamības gadījumā konsultējieties ar speciālistiem, lai izvēlētos savām vajadzībām piemērotāko risinājumu.

Riepu platums

Vēl viens būtisks faktors ir riepu platums. Šaurākas riepas nodrošina labu vadāmību pa sniegotiem ceļiem, kā arī labāku saķeri ar slapju ceļa virsmu. Savukārt, platākas riepas nodrošina īsāku bremzēšanas ceļu.

Ziemas vai vissezonas riepas?

Ziemas sezonā ir atļauts braukt arī ar vissezonas riepām, tomēr jārēķinās ar to, ka veiktspējas ziņā ar ziemas riepām tās sacensties nevar. Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, ir jāizvērtē plānotie braukšanas apstākļi.

Kvalitātes un cenas attiecība

Ne mazāk svarīgi aspekti ir arī kvalitāte un cena. Riepu ražotāji šo faktoru ņem vērā, piedāvājot optimālus risinājumus. Piemēram, daudzu iecienīta izvēle ir Sailun riepas, kas apvieno kvalitāti un pieejamu cenu.

Vēlaties atrast to vietu, kur tiek piedāvātas kvalitatīvas riepas par atbilstošu cenu? Apskatiet “MMK Riepu Serviss” piedāvājumu. Sailun ziemas riepas – Sailun Ice Blazer, kā arī citu ražotāju riepas plašā klāstā “MMK Riepu Serviss” servisa centros, kā arī internetā www.mmkserviss.lv. Jums noteikti nenāksies vilties!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.