Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vecāki bērniem izvēlas stiprus vārdus. Skrīveros sasniegts rekords — reģistrēts divreiz vairāk jaundzimušo.

Pagājušajā gadā demogrāfiskā situācija Aizkraukles novadā bijusi līdzīga kā citviet valstī — mirstība pārsniedz dzimstību. Tomēr labā ziņa ir tā, ka jaundzimušo skaits daudzviet ir ar nelielu plusiņu.
Pērn visā novadā kopā reģistrēti 236 bērniņi, miršanas gadījumu skaits ir 604. Reģistrētas 188 laulības. Šie dati gan neparāda situāciju pilnībā, jo dzimšanu, miršanu vai laulības cilvēki var reģistrēt jebkurā Latvijas dzimtsarakstu nodaļā, bet skaitļi gan ir tuvu realitātei.
Ierobežojumi dara savu
Aizkraukles novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 95 bērniņi, kas ir par 19 vairāk nekā gadu iepriekš. Noslēgta 81 laulība, un tas ir par vienu mazāk nekā iepriekš. No tām baznīcā noslēgtas desmit, bet ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām — viena. Savukārt pērn šķirtas 35 laulības, kas ir par 13 mazāk nekā gadu iepriekš. Pērn Aizkrauklē reģistrēti 246 miršanas gadījumi, un, salīdzinot ar 2020. gadu, tas ir par 38 vairāk.
Aizkraukles novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Olita Sticere atzīst, ka arī viņu darbu ietekmē epidemioloģiskā situācija un valdības noteiktie ierobežojumi, bet darbinieki dara visu iespējamo, lai, saņemot pakalpojumu, gan apmeklētāji, gan darbinieki justos droši un ērti. Turklāt cilvēki lielākoties esot saprotoši un apzinīgi, ievērojot prasības. Aktīvākais kāzu laiks joprojām ir vasara, bet ceremonijās ir krietni mazāk cilvēku, ko noteic ne tikai ierobežojumi, bet arī ekonomiskā situācija, un daudzi pāri arī paši labprāt laulību slēdz tikai kopā ar lieciniekiem. Pandēmijas situācija no dzīves skaistākajiem mirkļiem gan nošķeļ kādu kripatiņu prieka un izmaina tradīcijas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.