Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Valsts svētku nedēļā augstākajos sakaru torņos tradicionāli pacelti Latvijas karogi

foto no lvrtc.lv

Valsts svētku nedēļā augstākajos sakaru torņos ir pacelti Latvijas karogi un, ja laikapstākļi ļaus, karogi 15 torņos plīvos līdz pat 21.novembrim. Aizkrauklei tuvā vieta, kur redzams sakaru tornī paceltais karogs, ir Viesīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts un Eiropas Savienībā augstākajā karoga mastā Rīgā, Zaķusalā karogs, tiks pacelts 18.novembra rītā. Televīzijas tornī 18.novembrī karogs tiks pacelts plkst.8 līdz ar saullēktu un plīvos līdz saules rietam.

Patlaban karogi plīvo Valmieras, Daugavpils, Liepājas, Cesvaines, Ventspils, Rēzeknes un Tukuma tornī, torņos un mastos Sabilē, Siguldā, Viļānos, Preiļos, Līvānos, Viesītē un Jelgavā, kā arī Rīgā – vienīgajā pilsētas vēsturiskajā centrā esošajā sakaru tornī.

Karogu pacelšana kļuvusi par tradīciju, ko LVRTC īsteno 18.novembrī un 4.maijā. Tradīcija aizsākta 2014.gadā, kad pirmo reizi Zaķusalas TV tornī – 368 metru augstumā – tika pacelts 3×6 metrus liels valsts karogs. Četrus gadus vēlāk LVRTC aprīkoja ar karoga mastiem un izgaismojumu arī citus savus augstākos torņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karogi Latvijas sakaru torņos ir gan svētku rota, kas redzama iedzīvotājiem arī lielā attālumā, gan atgādinājums par LVRTC sakaru infrastruktūras nozīmi brīvas informācijas pieejamībā, informācijas sabiedrības veidošanā un stiprināšanā, kas ir neatņemama demokrātiskas un suverēnas valsts pamatvērtība.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.