Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Valsts prezidents pauž cerību par sadarbību. Edgars Rinkēvičs novērtē vārda brīvības un neatkarīgu mediju nozīmi

VEIKSMES VĒLĒJUMI. Pēc kopīgas fotografēšanās Vidzemes un Zemgales reģionālo laikrakstu redaktores vēlēja veiksmi Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam, stājoties jaunajā amatā. Foto no personīgā albuma

“Tā tik bija dieniņa!” pirmās oficiālās darbadienas pievakarē sociālajos tīklos rakstīja jaunais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā amatā viņš stājās 8. jūlijā, un šī diena tiešām bija notikumu pilna. Vispirms E. Rinkēvičs Saeimas sēdē deva svinīgo solījumu: “Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas.”

Pēc solījuma Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns svinīgā ceremonijā Valsts prezidentam pasniedza valsts augstākos apbalvojumus, ko viņš saņēma saskaņā ar Valsts apbalvojumu likumu. Tas noteic, ka Valsts prezidents, stājoties amatā, iegūst tiesības uz katra ordeņa — Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta — augstāko šķiru, kā arī Triju Zvaigžņu ordeņa ķēdi. “Esmu bijis daudzās ceremonijās, kurās Latvijas iedzīvotāji un Latvijas draugi saņem mūsu valsts augstākos apbalvojumus. Vienmēr esmu bijis tiešām iedvesmots par to, ar kādu prieku, pateicību un arī godu viņi saņem un pēc tam nēsā mūsu Latvijas valsts augtākos apbalvojumus. Tas ir augstākais mūsu Latvijas novērtējums dažādu profesiju un dažādu sabiedrības grupu cilvēkiem. Tas ir arī augstākais novērtējums mūsu draugiem un sabiedrotajiem. No savas puses darīšu visu, lai mūsu valsts augstākie apbalvojumi tiktu tiem, kuri ir gājuši caur ērkšķiem uz zvaigznēm, kuri ir bijuši stipri un cīnījušies vai kuri ir godaprāta ļaudis,” saņemot apbalvojumu, sacīja jaunais Valsts prezidents.

Viestura ordeņa augstākā šķira Valsts prezidentam E. Rinkēvičam jau piešķirta un pasniegta 2004. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī mums šī bija ļoti īpaša diena, jo pirmo reizi uz Valsts prezidenta inaugurācijas pasākumu tika aicināti reģionālās preses pārstāvji, kas liek domāt par atvērtību sadarbībai ar presi arī Latvijas reģionos. Vārda brīvības un neatkarīgās preses nozīmi prezidents uzsvēra arī savā runā Saeimā: “Vārda un plašsaziņu līdzekļu brīvība ir demokrātijas mugurkauls. To īpaši svarīgi ir uzsvērt tagad, kad notiek cīņa ar Krievijas propagandu un naida kurināšanu. Mūsu saliedētības interesēs ir iestāties par redakcionāli neatkarīgiem sabiedriskajiem un privātajiem medijiem, tādā veidā palīdzot apkarot dezinformāciju un viltus ziņas.”

Uzrunājot viesus pilī, E. Rinkēvičs sacīja: “Esmu patiešām pateicīgs, ka esat pulcējušies no visiem Latvijas novadiem, pārstāvot daudz un dažādas Latvijas sabiedrības grupas. Šis ir diezgan interesants un sarežģīts laiks, un mums visiem dažādos darbos un veidos būs jāveido mūsu Latvijas valsts, lai tā kļūtu stiprāka, modernāka un lai mēs visi kopā varam lepoties ar mūsu Latviju,” sacīja prezidents un pauda cerību par ciešu sadarbību.

Apmēram 1400 viesu, sarkanais paklājs, rinda preses fotogrāfu, sarokošanās ar prezidentu un veiksmes vēlējumi jaunajā amatā. Šī bija vienreizēja iespēja arī plašāk apskatīt pili, jo svinības notika vairākās zālēs un pils dārzā.

Lai arī ziņu portāli vēstīja, ka Rīgā pirms prezidenta balles izķerti visi smokingi un dažs lūgtais viesis palicis bešā, viesi bija skaisti saposušies, tomēr dažas dāmas tērps bija tālu no ielūgumā norādītās tērpa etiķetes. Vairāki viesi bija ieradušies tautas tērpos. Krietnu laiku pirms šī pasākuma plaši tika apspriests, ar ko tad tiks cienāti prezidenta viesi. Jāsaka, ka 50 000 eiro vērtās mazmaizītes — gan sāļās, gan saldās — bija patiešām lieliskas, protams, tā kārtīgi pieēsties nevarēja, bet badā noteikti neviens nepalika.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.